První školní den v Roztokách

Po více než 80 letech se Roztoky dočkaly a 1. září 2014 jsme slavnostně otevřeli plánované nové křídlo roztocké základní školy. Investice s vybavením v hodnotě cca 75 mil. Kč je jednou z největších, na které kdy naše město dosáhlo.

Nutnost řešit nedostatečnou kapacitu základní školy byla zřejmá již na začátku tohoto volebního období, kdy jsme se na Radě města začali zaobírat projektovou dokumentací. Po dlouhém období plánování se v loňském roce konečně začalo stavět a dnes jsme v nové moderní budově základní školy vítali nejen nové prvňáčky, ale i občany našeho města, kteří se se zájmem přišli do nové budovy podívat.

Otevření školy - schodiště

Ve dvou patrech zde nalezli deset nových tříd, z nichž jedna je vybavena výpočetní technikou, je zde školní knihovna, zasedací místnost, výtvarný ateliér a velký zájem budila zejména naleštěná tělocvična a přilehlý multifunkční sál, který bude sloužit nejen škole, ale i k pořádání kulturních a společenských akcí. Sál je vybaven poměrně kvalitní ozvučovací technikou a věřím, že po zvládnutí porodních bolestí a odladění drobných nedostatků bude dobře naplňovat i potřeby roztockých spolků.

Ač hlavní práce na dostavbě školy byla na úřednících městského úřadu, kterým se za dobrou práci sluší takto poděkovat, i mě osobně velmi těší, že jsem mohl být součástí vedení města, které přístavbu školy prosadilo. Už jen proto, že dostavba školy byla jedním z ústředních bodů volebního programu roztocké ODS, který jsem před čtyřmi lety pomáhal psát.

Otevření školy - učebna

Občané města si mohou prostory tělocvičny i kulturního sálu pronajmout, konkrétně za hodinové sazby uvedené v následující tabulce. Osobně si sice nemyslím, že dvojí ceny s nejasným určením, kdo je ziskový a kdo neziskový, jsou ideálním a férovým řešením, ale tento aspekt není v mé kompetenci.

Prostor
Cena pro neziskové organizace
Komerční cena
Tělocvična – Roztoky
250,-
400,-
Multifunkční sál
200,-
250,-
Tělocvična – Žalov
150,-
250,-
Fitness centrum
100,-
130,-
Počítačová učebna
150,-
250,-
Výtvarný ateliér
100,-
150,-
Jídelna
100,-
150,-
Učebny a ostatní prostory
80,-
110,-

V příštím roce by mělo být dostavěno i venkovní hřiště a zkulturnit bude potřebovat i přilehlá zeleň – leč to už bude na novém politickém vedení města.

Ještě jednou děkuji všem, kteří se na dostavbě školy podíleli.

Ing. Roman Jandík
místostarosta města
předseda místního sdružení ODS

Otřevření školy - tělocvična

Otevření školy - boční stěna

Otevření školy - knihovna

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.