Psí daň v roce 2016

Prosincové zastupitelstvo schvalovalo vyhlášku určující výši místních poplatků a daní na rok 2016. Kolik budou platit roztočtí psi?

Roztočtí psi nebudou platit jako vždy ani korunu, ale pro jejich majitelé zůstává výše poplatků stejná jako v roce 2015, tedy 200 Kč, respektive 100 Kč pro důchodce (osvobození od poplatků pro zdravotně postižení atd. zůstává beze změny). 

Před volbami jsme s ODS voličům slibovali snížení poplatků ze 700 Kč, které pejskaři platili ještě v roce 2014. Poplatek vydělával městu totiž mnohonásobně více než činí náklady, které město vynakládá na úklid spojený se psy. Nyní je celkový roční příjem ze „psí daně“ cca 120 tis. Kč, což je stále více než dost, aby to krylo náklady města, pejskaře už ale tolik nedaníme.

Poplatek ze psa

Co se ale bohužel příliš nemění ani v Roztokách je pejskařská uklízecí kultura. Vše je to ale o lidech a osvětě nikoliv o výši poplatků, kterými trestáme i vychovanou a uklízející většinu. Snad se rozhoupe i Městská policie a podaří se některé nepoučitelné pejskaře přivést k rozumu.

Jestli jste ale ještě svého psa do Roztok nepřihlásili, vyplněný formulář, který naleznete na stránkách města v záložce „Městský úřad“ / formuláře, doneste co nejdříve na MÚ Roztoky.

Roman Jandík
předseda ODS Roztoky a zastupitel

 

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.