Regulace H:uků

Od přijetí vyhlášky o ochraně nočního klidu a regulaci hlučných činností na posledním zastupitelstvu jsem napočítal pět článků, které vyjadřují regulaci podporu a nějak se opírají buď přímo do mě, do kolegy místostarosty Huka, do ODS obecně nebo aspoň do našeho volebního hesla, kterým byly „Roztoky bavorského střihu“.

Hluk
Hluk | ilustrační foto | mF

Musím říct, že mě tyto komentáře těší. Těší mě to proto, že se v Roztokách střetávám většinově s názorem,  že lidem se omezování nelíbí. Občané nejsou ovce a nejsou nadšeni z faktu, že přišli o kus svobody a po osmé ve všední dny nebo v neděli po celý den si nemůžou ani posekat zahradu. To jste, soudruzi, vážně trošku přešvihli. ODS hájila a bude hájit zdravý rozum. Naopak mě mrzí, že podobné levicové programové excesy v Roztokách se Sakurou a Zelnými prosazuje TOPka.

Musím ale občanům i zastupitelům vysvětlit co to znamená ten náš „bavorský střih“, který jsme chtěli, ale který nemá s regulací za mák společného. Kdyby kolegové četli program ODS pozorně, tak jsme se výslovně stavěli naopak proti všem regulacím a vyhláškám.

Bavorský střih jsou Solníky s chodníky a parkovacími pásy, ve kterých neroste metrová tráva, bavorský střih jsou upravené a kvetoucí parky, opravené silnice a chodníky bez psích bobků. Jsou to Technické služby, které nejezdí od čerta k ďáblu podle toho, který z nich si zavolá. Jsou to manažersky zvládnuté procesy, podle kterých jsou naplánovány zdroje – chcete-li zaměstnanci a technika. Jsou to v zimě zametené a shrnuté silnice, jsou to opravené kanalizace, vodovodní řady a všechny aktivity, které město má dělat. Jen škoda, že náš program musím vysvětlovat až po volbách.

Ovšem roztocká pravdoláskařská kavárna šla v tomto regulačním tažení ještě mnohem dál a hned z několika komentářů jsme se dozvěděli, že obecně závazná vyhláška je vlastně jen tak „co kdyby“. Dodržovat se vlastně nemusí, ale kdyby někdo zlobil, tak mu s ní můžeme ukázat zač je toho loket. To je vážně pecka. Takže je to teda vyhláška jen pro práskače!? Proč se tedy jmenuje obecně závazná?

Nejdále zašla strana Zelená, která perem svého vůdce vydedukovala, že ODS je proti vyhlášce kvůli tomu, že na hlučící sousedy posíláme rakety země – země a věci řešíme silou. To teda koukám. Zelení by nám místo hluku nejraději zakázali i kolegu Huka – nebo aspoň jeho články. Být kolegou Matasem, tak jsem, co se agresivních přístupů týče, opravdu raději ticho a to i bez antihlukové vyhlášky. Jeho povolební exces je v Roztokách už legendární. Ve světě normálních, ale svobodných lidí si se sousedy vyjdeme vstříc a rozhodně k tomu nepotřebujeme žádný úřední lejstro.

Ing. Roman Jandík
předseda ODS Roztoky a zastupitel

Kam dál

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

pěkně jste to napsal

pane předsedo a zastupiteli, jedno voko nezustalo suchý

zbavit se kritiky bloknutím IP adresy

je opravdu velmi svobodomilovné rozhodnutí

Pane r.m., omlouvám se, ale

Pane r.m., omlouvám se, ale systém zablokoval Váš příspěvek automaticky, patrně to souviselo s frekvencí a podobou Vašich dílčích příspěvků. Teď už jsou všechny Vaše texty obnoveny. Šlo o příspěvky pod články: http://www.roztoky.com/slovo-starosty-20150612 a http://www.roztoky.com/co-nam-jeste-ustrihnou

Přišel jsem na Váš blokovaný příspěvek až teď - spamový filtr nám poslední dobou dělá více falešně pozitivních reakcí. Filtr jinak denně zablokuje několik set spamů. Řešíme to, přijměte mou omluvu.

ok

.

Zdravím. Ve světě normálních,

Zdravím.

Ve světě normálních, ale svobodných lidí si se sousedy vyjdeme vstříc a rozhodně k tomu nepotřebujeme žádný úřední lejstro. Tak by to bylo ideální, ale v ideálním světě nežijeme a proto osobně vyhlášku vítám. A narozdíl od vás se zase spíše setkávám s kladnou reakcí. Ono uspávat dítě při hluku křovinořezu není úplně lehká disciplína. Čím míň regulací, tím líp, ale v tomto případě myslím prostě ano.

Já si skoro také zaplakala

O jakém hluku to píšete, o sekačkách? To je rajská hudba. Už jste někdy měli pocit, že vám ze střechy startuje největší letadlo a stále se nemůže odlepit od střechy? Tak to zažíváme v domě č,618 a 611. Nedávno psala paní, odkud byl zvuk padajících rour. Tak to bylo ze školní zahrady. Ostatní školní dny tu řvou děti, jak říkala milá paní exředitelka, musíme je mít rádi. Upřímně se o to snažím. Takže my z těchto domů bychom měli dostat alespoň úlevu na daních. Ovšem chápu, že s úmyslným včleněním našich zahrad do školní zahrady už nic neuděláme a před řevem se budeme dále barikádovat doma. Ale i tak přeji uznané občany, alespoň v sobotu a v neděli.

Já si skoro také zaplakala

O jakém hluku to píšete, o sekačkách? To je rajská hudba. Už jste někdy měli pocit, že vám ze střechy startuje největší letadlo a stále se nemůže odlepit od střechy? Tak to zažíváme v domě č,618 a 611. Nedávno psala paní, odkud byl zvuk padajících rour. Tak to bylo ze školní zahrady. Ostatní školní dny tu řvou děti, jak říkala milá paní exředitelka, musíme je mít rádi. Upřímně se o to snažím. Takže my z těchto domů bychom měli dostat alespoň úlevu na daních. Ovšem chápu, že s úmyslným včleněním našich zahrad do školní zahrady už nic neuděláme a před řevem se budeme dále barikádovat doma. Ale i tak přeji uznané občany, alespoň v sobotu a v neděli.

hluk

.....proto, že se v Roztokách střetávám většinově s názorem, že lidem se omezování nelíbí.....

a není to tím, že se stýkáte s jen s p. Hukem a p. Šalamonem? V tak jednostranně vychýlené stupině lidí by mohl nesouhlas s regulací hluku být třeba i stoprocentním názorem. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Nebo je možné, že já, bych mohl mít já tu strašnou smůlu, že jsem nikoho z té většiny (o které píšete) nedokázal potkat....

Hluk

Neřekl bych, že bychom v tomhle názoru byli tak izolovaní. Těžko se to objektivně vyhodnocuje, ale podívejte se třeba na roztocký facebook. K málokterému tématu tam byla tak masivní a negativní reakce jako k tomuto. Jinak ale máte, pane Holý, samozřejmě pravdu, že každý z nás se přirozeně obklopuje lidmi s podobnými názory. I Vy. A je to zcela normální.

Pane Urbanovský, Váš názor, že vyhláška někomu pomůže, je založen na představě, že cokoliv veřejná moc schválí, bude dodržováno. Obávám se ale, že tomu tak prostě není, jinak by třeba neexistoval problém drog (které jsou přitom bez potíží k mání v širokém sortimentu). A město je v tomhle ještě daleko bezzubější než stát. O dvou způsobech, jak se vyhlášce vysmát, jsem psal tady: http://www.roztoky.com/slunecno a s ohledem na okolnosti mě napadají ještě alespoň dva další. Takže pokud máte souseda, se kterým se nedokážete dohodnout po dobrém a tento má aspoň trochu za ušima, vězte, že Vás osolí vyhláška nevyhláška. Takže k Vaší frustraci z hluku přibude ještě frustrace nad bezradností veřejné autority. A navíc budete za práskače. Ještě nikdy v historii žádný ouřad nevyřešil nedostatek dobré vůle. Je to jen a jen na Vás (a Vašem sousedovi ovšem).

Krásný víkend

Tomáš Šalamon

stačí pár uděleneých pokut

a stádečko se vzorně sešikuje

Dobrý večer pane

Dobrý večer pane Šalamon,

nejsem zastáncem toho, že pokud je právo hůře vymahatelné, pak bychom zákony ( nebo vyhlášky v tomto případě) , které ho definují neměli vytvářet. V takovém případě bychom mohli zrušit i třeba drogové zákony, protože dle vás k řešení problému drog nepřispívají. Ten váš příklad z článku Slunečno je navíc velmi extrémní. Míru úspěchu asi ukáže čas, nicméně zatím myslím funguje bezvadně. Přispívá k tomu určitě i publicita, která je tomutu tématu věnována. Je dobře, že se snažíte upozornit na nedostatky vyhlášky, ale máte nějaký nápad, jak by jste ji jinak vymyslel vy? Domluva se sousedy je sice dobrá věc, ale zvuk sekaček, štěpkovaček, míchaček se line Roztokami jako akustický smog z různých stran, nejen z nejbližších okolních zahrad a v takovém případě bych se musel domlouvat skoro s půlkou Roztok.

S pozdravem

Zdeněk Urbanovský

Dobrý den pane

Dobrý den pane Urbanovský,

díky za Váš názor. Míra úspěšnosti jakékoliv normy souvisí s její akceptací ve společnosti. Např. nikdo asi nezpochybňuje postih násilí a proto také lidé třeba zpravidla ochotně spolupracují na objasňování vražd (včetně případů, kdy policie někde plošně sbírala DNA, což už je podle mě mírně za hranou). Na druhou stranu si vezměte třeba takový švarcsystém. Neexistuje způsob, jak jej skutečně postihovat a je ve společnosti masově akceptován. Proto by v této věci byla namístě důstojná kapitulace vlády. U drog je to mimochodem podobné a před časem údajně právě o tom uvažovala mexická vláda, když tamní policie začala ztrácet konkurenceschopnost vůči soukromým armádám drogových gangů (proti byly údajně ovšem právě drogoví distributoři - legalizace drog by zničila jejich business). S drogami je to ale složitější, to bysme tu do toho zabředli.

Jsem rád, že Vám vyhláška vyhovuje, kolem mě už jsem zaznamenal nějaký případ porušení - nejspíš o ní ale ti lidé nevěděli. Sám se jí budu řídit, jen když mi to nebude křížit plány. Je to cár papíru, jakých radniční šášulové vyprodukují tunu (aby bylo jasno, i já sám se skrze svou drobnou veřejnou funkci hrdě hlásím mezi radniční šášuly). Na druhou stranu, pokud mě soused požádá, že se mu hluk ode mě nehodí, rád a ochotně mu vyhovím a nemusí být zrovna neděle nebo státní svátek a nemusí jít o zařízení vyjmenované ve vyhlášce.

Co se týče "akustického smogu", jednak je otázkou, jestli máte nárok na to, aby kolem Vás nebyl. Podle mého názoru nikoliv. Žijete ve městě, což má obrovské výhody a zároveň určité nevýhody. A tyto dvě strany nelze oddělit. Nemůžete požadovat klid jako na samotě u lesa a zároveň všechny služby a výhody města. A druhou otázkou je, zda náhodou ty sekačky, míchačky a cirkulárky nejsou hlukem minoritním oproti hluku letadel, případně vlaků, dopravy či dětiček ze sousedství, které prostě žádnou vyhláškou nezakážete.

Díky a mějte se krásně!

Přála bych všem

Přála bych všem "zatracovačům" vyhlášky, aby se v období květen - září nastěhovali vedle "Dobrovolňáku" v Žalově. Rajská to půlnoční hudba pro lidské uši a morální výchovu našich dětí.
Nikdo se nemůže divit, že jsem hlasovala pro.

Dobrý den paní

Dobrý den paní Kazdová,

přiznám se, že nejsem přesně v obraze, ale jestli Vás tam opravdu ruší hudba o půlnoci, tak existuje dost zákonných nástrojů daleko vyšší právní síly než OZV a naopak - jestli jste to s jejich využitím nedokázali řešit dosud, nedovedu si představit, k čemu Vám pomůže vyhláška.

Mějte se krásně

....Sám se jí budu řídit, jen

....Sám se jí budu řídit, jen když mi to nebude křížit plány....

Myslím, že touhle větou jste vysvětlil svůj postoj k demokracii. Čím méně lidí se bude tímto principem řídit, tím lépe se nám bude, jako společnosti, dařit. Dokud budou lidé, kteří budou, stejně jako Vy, považovat demokrcii za svoji služku, budou chtít prosazovat svoje záměry a plány, ale nebudou ochotni přijmout vůli většiny, když se jim zrovna nebude hodit, tak nemůže dobře fungovat nic. Čím víc ale bude lidí, kteří pochopí, že nemůže být vždy po jejich a že když je jejich názor menšinový a nevyhraje zrovna, tak mohou dělat lecos pro jeho prosazení, ale nemohou ignorovat zákony a vyhlášky, které vzešly z vůle ostatních, kteří jsou zrovna ve většině, tím lépe bude společnost fungovat.
Tím motem které jsem citoval v úvodu se krom Vás řídí například všichni zloději, vrazi a jim podobní. Také dodržují zákony a vyhlášky, normy a jiné směrnice, jen dokud se jim to hodí, dokud jim to nekříží jejich plány. Právo a demokracie tu není pro jen pro ty co se jim hodí. Je tu pro všechny.

Dobrý den pane Holý,tím se

Dobrý den pane Holý,

tím se dostáváme na trochu vyšší úroveň debaty, ale proč ne... To co popisujete, odpovídá v podstatě tzv. právnímu pozitivismu - představě, že správné a zákonné je vše, co formálně prosadí většina. Což zní logicky. Až na to, že cestou právního pozitivismu se došlo naprosto legálně třeba i k nacistickému či komunistickému režimu a jejich zvěrstvům (proto mimo jiné např. česká Listina práv obsahuje článek 23). Představte si, že byste nechal většinovým hlasováním rozhodovat každý aspekt našeho života (od "má být trest smrti" nebo "jak mají být vysoké daně", ale třeba "kolik mají stát rohlíky v obchodě". Dovedete si představit, jak by vypadal výsledek? Čili tady se asi shodneme, že vůle většiny zjištěná veřejnou volbou asi není zrovna to pravé ořechové.
Na druhou stranu, nějaká pravidla být musí, o tom žádná, jinak bysme se propadli do anarchie. Takže co s tím? Vláda by podle mě měla zajistit přirozená práva: nedotknutelnost vlastnictví, ochranu bezpečí, tělesné integrity a vymáhání smluv (T. Hobbes). Jistě je také praktické, když nastaví některá obecná "koordinační" pravidla (např. je jedno, jestli se jezdí s autem vlevo nebo vpravo, ale je ku prospěchu, aby všichni jezdili stejně). A to je vlastně všechno. Pak zbude naprosto zdrcující většina věcí, které si nejlépe upraví každý sám individuálně. Každý zná nejlépe svou situaci a dokáže si v ní nejlépe poradit (což nemusí být vždy 100% k jeho spokojenosti, ale nejlépe, jak je to jen dosažitelné). Pokud problém pár lídí řešíte plošnou regulací, tak ho sice možná pro pár lidí vyřešíte, ale jiné lidi zase poškodíte. A to jen proto, že prostě máte tu moc, která Vám umožňuje upřednostnit jednu zájmovou skupinu před jinou. A to je důvod, proč považuji za legitimní necítit se v tomto případě takovou městskou vyhláškou vázán.

Pěkný den

:

Ty seš ale samolibej arogantní frajírek, Šalamoune! Úplně si představuju, jak se těšíš z každýho novýho příspěvku a hned vymýšlíš jak reagovat a lovíš ve skriptech ze školy chytrosti, abys oslnil teoretickými znalostmi.
Ale pozor! Nedodržováním vyhlášky se zařazuješ k roztocké pravdoláskařské kavárně a za to by tě tvůj předseda mohl vytahat za uši!
Tak ať ti to tvoje zásadní roztocké médium vzkvétá.

T.Fiala

on může, on je vyvolenej a pravicovej

a i ten největší mešuge je chytřejší než roztockej gój, vědí?)))
Tahle rodinka je roztockej poklad. U matinky v dětským středisku v Havlíčkově ulici se doktoři měnili jak fusekle.
Žádnej nechtěl s titulem MUDr. dělat za pár šušňů. A taky RealSPROM od nich jaksi zapomínal vybírat nájemné pro obecní kasičku.

להיזהר

מר "ראדק רטוב", "מסריק 721", נולד ב -25 בדצמבר 1964, עיתונאי, קצבת נכות חלקית. אנחנו יודעים עליך.

pane Šolomone, já vím, že umíte používat google překladač

a teď mi řekněte jak to bylo s placením nájemného městu za zdravotní středisko v době panování SPROMu.
Také vás důrazně upozorňuji, že jsme v České republice, mluvíme a píšeme česky. Nebo snad máte jiné informace a má se to změnit?
Překlad příspěvku v hebrejštině: Dej si pozor - Pan "Radek Mokrý", "Masarykova 721", se narodil 25. prosince 1964, novinář, částečný invalidní důchod. My tě známe.
Tak to snad abych kontaktoval Policii ČR, že mi nějaký psychopat vyhrožuje.

Pane Mokrý, Vám to s tím

Pane Mokrý, Vám to s tím Translatorem taky docela jde, i když to původní formulace dost komolí. Akorát jste zapomněl na překlad řádku autora, bez toho to nemá pointu.

Že jste se podepsal jako Mossad mi neušlo

nicméně, jste mi potvrdil teorii, že dneska každý druhý blb, který kdesi z hrobu vykopal židovskou pratetu, se dneska tím pádem cítí být něčím víc než ostatní občané.
Je to samozřejmě i tím, že naší zahraniční politice čouhají z izraelského zadku jen polobotky.
Stále stejná a stejně v OSN hlasující trojka USA, Izrael, Česká republika už má vlastní lidový název: Federace Usralsko

Tak jo pane Mokrý, děkujeme,

Tak jo pane Mokrý, děkujeme, že jste nám to svou brilantní dedukcí celé ozřejmil, teď je vše jasnější. Zdravím Vás pozdravem: Smrt Izraeli! ...a USA a České republice, Židům, sionistům, zednářům a iluminátům samozřejmě také. :-)

a dlužné nájemné za dětské zdravotní středisko jste doplatili?

nebo ho město odepsalo?

Bez obav, pane Mokrý, bez

Bez obav, pane Mokrý, bez obav. Kdybyste mě četl pozorně, věděl byste, že jsem to už dávno - ještě před volbami - veřejně vysvětlil: http://www.roztoky.com/tonouci-se-stebla-chyta-20141010

Ostatně jsem přesvědčen, že celá "aféra" byla jen volbami nafouknutá bublina kolem rutinní účetní nesrovnalosti, o které byste se nebýt voleb ani nedozvěděl. Věc je dávno za námi a vztahy firmy s městem vč. pana místostarosty jsou korektní.

Konečně klid

Naše rodina a sousedé jsou nadšení a spokojení. Konečně je klid. V neděli můžeme pozvat známé na zahradu bez obav, že opět bude drnčet sekačka ze všech stran. Konečně můžeme dát děti spát s otevřeným oknem, protože sekání ve 21.30 hod bylo na denním pořádku. O domluvě a toleranci k ostatním nelze ani mluvit.
Článek pana Ing. Jandíka a pana Šalamona nás šokoval. Nemám tušení , kde pánové bydlí , ale v naší lokalitě bylo naprosto běžné, sekán í ve 21.30 hod, řezání dřeva cirkulárkou po celou neděli . Trochu si o víkendu přispat? Nemožné, již v 8 ráno stroje jedou naplno. Domluva nebyla možná.
V celé republice je řada vesnic a měst, kde vyhláška funguje již řadu let /Přerov, Vrbno pod Pradědem, Vyžlovka, Jevany, Černošice, Ostrava, Kolín……atd. atd./ Proč jen v Roztokách je to takový problém? Jedná se o jeden den klidu.

H. Novakova

Vážená paní Nováková, já

Vážená paní Nováková,

já osobně bydlím v Roztokách ve staré zástavbě, kde se seče, řeže a pracuje. Je to úplně stejné nyní jako před vyhláškou. Navíc řada dalších zdrojů hluku, které nejsou ve vyhlášce obsaženy, jako třeba děti nebo psi, dělají daleko větší randál než vše ostatní. A víte co - mně to vůbec nevadí, protože radši zvolím trošku nadhledu a tolerance než potřebu máchat sousedovi před obličejem úředním lejstrem.

S pozdravem,

Roman Jandík

Mamlas přes ulici konečně v neděli nefrézuje zábradlí, hurá

a na opravě vily u paneláků konečně nemlátí kladivem do bednění nebo čeho. Teda nemlátí - poctivě každou neděli zkusí dělat rachot. Ale po maximálně hodině jim to někdo vysvětlí.)))

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.