Rekonstrukce Haškovy ulice a další projekty

Na konci října byla konečně dokončena rekonstrukce celé Haškovy ulice. Stavbu od počátku provázely problémy spojené s projektovou dokumentací, ale nakonec vše dopadlo podle mého velmi dobře.

Haškova ulice patří s délkou přes 300 metrů k těm nejdelším v Roztokách a tomu odpovídají také finální náklady, které se vyšplhaly až k 3,5 mil. Kč. Stavbu prodražil zejména drenážní systém, který odvádí dešťovou vodu až do Třebízského ulice a rovněž zatravňovací pásy, které umožní rozšířit počet parkovacích míst na úroveň, která zde tak nějak živelně byla před vybudováním normované komunikace s pevným povrchem.

Haškova ulice

Do konce roku bychom rádi stihli ještě dobudovat chodníky na Školním náměstí a povrch v ulici Čakov. Otazník visí nad ulicemi Vošahlíkova, Dobrovského a částí Spěšného, které o měsíc zbrzdily problémy se stavebním povolením. Ty se snad již podařilo dořešit, ale zda se vše stihne před začátkem zimy, není jisté. Kdyby to klimatické podmínky neumožnily, posunuli bychom raději samotnou realizaci na jaro příštího roku, stejně jako se to stane s ulicemi Máchova, Plzeňská a Zeyerova.

Vzhledem ke všem termínům a nutným výběrovým řízením na jednotlivé části projektu i samotné dílo, připravujeme již dokumentaci na další komunikace a část z nich bychom chtěli realizovat již v příštím roce. Vše bude záležet na kapacitě úředníků a rozpočtu města v příštím roce. Konkrétně se jedná o projekt rekonstrukce páteřní ulice Jana Palacha v obou směrech až k Haškově ulici, dále ulice Puchmajerova, Sedláčkova, Vidimova, Na Vyhlídce, Šaldova, Dobrovolného a V Úvoze. Rovněž se finalizuje projekt kanalizace na Žalově, jehož součástí budou pevné povrchy v ulici Na Valech, Wolkerova a Pod Řivnáčem.

Ing. Roman Jandík
místostarosta města za ODS

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.