Říjen ve Středočeském muzeu

Vážení a milí přátelé Středočeského muzea v Roztokách u Prahy.

Ráda bych Vás pozvala na tři říjnové akce; poznamenejte si, prosím, už dnes ve svém kalendáři:

  • Vrcholem letošního roku se rozhodně stane výstava: Maurice PELLÉ– Zdenka BRAUNEROVÁ – cesty osudů mezi Čechami a Francií / Maurice PELLÉ – Zdenka BRAUNER, chemins des destins entre la Bohême et la France, která se uskuteční od 23. října 2015 do 28. března 2016. Slavnostní zahájení této unikátní výstavy proběhne ve čtvrtek 22. října od 17 hodin, jste pochopitelně srdečně zváni!

Výstava Pellé-Braunerová

  • O týden dříve, vernisáží ve středu 14. 10. v 17 hodin začne výstava fotografií – PŘÍBĚHY ČESKÉ PŘÍRODY, která potrvá do 16. prosince 2015 na půdě zámku. Výstava vznikla ve spolupráci se společností Beleco působící dlouhodobě v oblasti ochrany přírody.

Příběhy české přírody

  • V sobotu 17. října v čase 10 – 18 hodin se i Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy zapojí do programu MEZINÁRODNÍHO DNE ARCHEOLOGIE. Tento rok se budeme věnovat především archeologickému výzkumu, který probíhal podél železniční trati v Dolních Roztokách od roku 1980. Na účastníky čekají komentované prohlídky (v délce cca 2 km) se začátky v 10:00, 14:00 a 16:00. Mezitím si návštěvníci budou moci prohlédnout malou výstavu věnovanou výše zmíněnému archeologickému výzkumu…

…a již jen do 31. října máte poslední šanci shlédnout XXII. ročník LETNÍ KERAMICKÉ PLASTIKY!

Do muzea zve a na setkání s Vámi se těší

Marcela Uhlíková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.