ROSA se ctí reprezentovala Roztoky na Praga cantat

V pátek 1. 11. 2013 se komorní smíšený pěvecký sbor ROSA zúčastnil 27. ročníku mezinárodního soutěžního festivalu pěveckých sborů „Praga cantat“. Na festivalu soutěžilo v šesti kategoriích 20 sborů z 11 zemí (Francie, Indonésie, Itálie, Lotyšska, Německa, Norska, Polska, Rakouska, Švýcarska, Ukrajiny a České republiky). Vítězem Grad Prix a absolutním vítězem se stal vynikající pěvecký sbor VOX CANTABILIS z Rakouska.

Pěvecký sbor ROSA si pod vedením Radka Šalši připravil dva soutěžní programy a vystoupil v kategorii „Smíšené sbory“ a kategorii „Duchovní skladby“. Písemná hodnocení porotců vyzněla pro ROSU velmi pozitivně. Celý soubor hodnocení je pro sbor více než povzbudivý a současně je inspirativní pro jeho další činnost a umělecký růst. Např. hodnocení prof. PaedDr. Jiřího Koláře:

„Přesvědčivý výkon v pestrém soutěžním programu. Ušlechtilý zvuk, v p-mp kompaktní, ve f chybí poněkud dokonalejší jednota jinak výborných sopránů. Vcelku spolehlivá intonace. Zpěv s velkým, působivým výrazem. Výborná interpretace Arcadelta a Tučapského. Celkové koncepci soutěžního vystoupení bych doporučil větší tempový kontrast. Blahopřeji k úspěšnému vystoupení.

Jiří Kolář“

Pěvecký sbor ROSA získal v kategorii C „Smíšené sbory“ (bez omezení počtu zpěváků) umístění v bronzovém pásmu a v kategorii E „Duchovní skladby“ umístění ve stříbrném pásmu. Mimořádný význam má pro sbor udělení Zvláštní ceny poroty za interpretaci skladby Antonína Tučapského „Pater meus“.

Jindřich Marek

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.