Rozhovor s Karlem Kropáčkem z festivalu Zámeček

Letošní Zámeček se blíží a my jsme za tím účelem vyzpovídali jednu z jeho organizačních tváří: Karla Kropáčka. Karel je moderátorem Rádia 1, kde uvádí pořad Inclubator a noční a ranní program. Na přelomu tisíciletí pracoval ve vydavatelství Intellygent Records. Od roku 2012 je členem sdružení RR. Stojí za nezanedbatelnou částí kulturních akcí, které se v Roztokách dějí.

Čtenáři Tě možná znají především z Rádia 1, kde uvádíš pořad Inclubátor. Můžeš ho představit?

Jde o pořad na Rádiu1, který mapuje české i slovenské hudební projekty, kapely a producenty. Jeho historie sahá do počátku devadesátých let.

V Roztokách jsi hybatelem řady kulturních aktivit. V čem všem máš prsty a co Tě nejvíc baví?

Hodně mě baví chodit na různé kulturní akce, poslouchat novou hudbu, které je opravdu moc. Nejsem stylově vyhrazen.

"Prsty mám" v Zámečku, který je opravdu srdeční záležitostí, jsem rád, že můžu být v organizačním týmu Slavností pravého a levého břehu a pokračovat po panu Kantorovi v přípravách programu svátku svobody a demokracie 17. listopadu.

Co může malé město nabídnout zajímavého, když má hned vedle sebe takovou kulturní metropoli, jako je Praha?

Roztoky mohou nabídnout spoustu kultury, jež se snaží nekonkurovat termínově jiným akcím, kterých je díky Bohu už v Roztokách více a více. I když asi ne tak bohaté jako nabízí metropole. Město Roztoky pořádá akce i podporuje granty občanská sdružení. Dostává se i finanční výpomoci místních firem, podnikatelů a živnostníků za což jsme moc vděčni. Lidé se mohou scházet, poznávat se a bavit.

Karel Kropáček

Můžeš prozradit, jak probíhá organizace Zámečku? Jak dlouho předem to začínáte řešit, jak vybíráte kapely?

Za ta léta už to máme rozdělené na týmy, fungujeme na demokratických principech, o každém nápadu hlasujeme. Program dalšího Zámečku řešíme hned po skončení festivalu, zhruba ho máme hotový v prosinci, ale necháváme si místečko pro kapelu, která vydá zajímavou desku nebo nás zaujme. Letos tahle volba padla na Swingkopu, která se vzájemně doplní s doprovodným programem a to tanečních kurzů swingu. Což je letošní novinkou.

Zámeček už není žádná novinka. V Roztokách zapustil pevné kořeny. Jak ten nápad vznikl?

S nápadem na uspořádání festivalu v prostorách zámečku přišel jako první náš bývalý člen Václav Sloup a Marcela Šášinková.

A baví vás to po tolika letech ještě?

Můžu s upřímností říct, že nás to baví, každý rok se k nám přidají další lidi do sdružení, což jsme moc rádi.

Sdružení RR. Znamená ten název něco?

Někteří tvrdí, že to znamená Rozebraný Robot, jiní se přiklání k názoru, že jde o Ráčkující Rybu. Já osobně zastávám názor, že RR znamená Radikální Rebelové, ale jsou i jiné výklady.

Díky moc za rozhovor a uvidíme se 27. 5. na Zámečku!

Tomáš Šalamon

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.