Rozjezd projektů se podařil

V září úspěšně odstartovala výuka v rámci projektu Cizí jazyky pro život aneb jak se neztratit ve světě. Školní děti se u nás bezplatně učí světové jazyky a konverzovat i se základními vědomostmi, které postupně rozvineme. Kurzy jsou plně obsazené a děti nabývají nové znalosti s českými lektory i rodilými mluvčími v němčině, angličtině, španělštině a francouzštině.

Jazyková výuka pro dospělé u nás samozřejmě běží i nadále, do kurzů je stále možnost se připojit. Případně je možné po vzájemné dohodě založit kurz nový přímo na míru, stačí mít dva přátele či známé.

Díky projektu Prevence specifických poruch učení pro dobrý start do školy jsme v září zahájili řádný provoz nové pedagogicko-psychologické poradny přímo u nás v Lexiku. Bezplatné konzultace si mohou objednat rodiče dětí již od tří let, ale i pedagogové, kterým poradíme, jak například zvládat děti s poruchami chování či jak ovlivnit klima ve třídě a podobně. Obracejte na naši recepci na tel. číslo 739 035 000 a odpoledne po 16. hodině na 733 643 641. Naše speciální pedagožky vám jsou k dispozici každé úterý, středu a v pátek. Pokud nemůžete během týdne, připravujeme i sobotní poradenské dny. Podrobnější informace i online přihlášku k využití našich poradenských služeb najdete na poradna.lexik.cz.

Problematikou specifických poruch učení se zaobíraly i čtyři zajímavé semináře pro rodiče i pedagogy MŠ i ZŠ, které se v Lexiku konaly v září. Aktivity projektu dále běží i v okolních školkách ve formě kroužků - Lexičků, které vedou naše speciální pedagožky, lektorka fyzioterapeutické části a paní učitelky, které budou moci využít zkušeností z těchto speciálních kroužků nadále ve své praxi s ostatními dětmi i díky vybavení, které jsme školkám bezplatně poskytli.

Vzdělávání v oblasti Mediální komunikace jako odborné kompetence bylo úspěšně zahájeno prvním prezenčním dnem 21. září programem Základy redakční práce. Jeho účastníci již pilně studují v tříměsíčním e-learningovým kurzu. Další programy budou začínat po 14 dnech až do 2. listopadu. Pro nové i stávající studenty máme nachystaná další kola mediálních programů. Více na webových stránkách projektu media.lexik.cz.

Neváhejte nás navštívit, těšíme se na vás.

Za kolektiv Lexiku
Lenka Červenková, ředitelka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.