Roztoč

Úspěch Barevného ateliéru v Mezinárodní soutěži Lidice

Děti z Barevného ateliéru lektorky Aleny Trávníčkové se zúčastnily Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice, jejíž téma bylo letos Světlo. Obrázky na téma Oheň jsou vytvořené kombinovanou technikou - dýha a pastel. Ocenění získali: Anička Kuglerová - medaile, Esterka Hlavičková a Kristýnka Rybáčková - čestné uznání.

Závěrečná vystoupení kroužků a kurzů

Se závěrem školního roku přichází smršť závěrečných výstav, přehlídek a koncertů, která vrcholí Zahradní slavností, na kterou se ale už všechna vystoupení nevejdou. Čeká nás tedy:

Roztočená premiéra (8. června v kině Bio Oko) - přehlídka animovaných filmů studia Anima Roztoč

Suchdolská slavnost (11. června v Kraválu na větvi) - hudební vystoupení a dramatické pásmo suchdolských kroužků 

Závěrečné vystoupení TS Po špičkách (13. června ve studiu Alta) - vystoupení tanečnic pod vedením Zuzany Smugalové

Tajemství světla (14. června, půda Středočeského muzea) - vernisáž společné výstavy výtvarných a animačních kroužků

Zahradní slavnost (18. června)

Na Levém Hradci ve čtvrtek 18. června se ukáže a zazní to nejlepší, co v našem sdružení během školního roku vzniklo („bohužel“ kvalitních věcí vzniká tolik, že se všechny na slavnost nevejdou). Uvidíte stálice, jako kapelu Blabuburo, žonglérský soubor Mix Trix, flétničkový soubor, výběr z choreografií TS Po špičkách a vítězné animované filmy studia Anima Roztoč. Nenechte si ujít ale i novinky a mimořádnosti, jako divadelní automaty dětí z kroužku Cára Carara (premiéru měly na bleším trhu). Atmosféru začátku léta podtrhne divadlo a kapela Schum Davar.

Kroužky a kurzy v příštím školním roce

V    polovině června bude spuštěn předběžný zápis do kroužků a kurzů sdružení Roztoč na příští rok.

V    příštím školním roce čeká naše kroužky sdružení Roztoč několik proměn: Osamostatnění TS Po špičkách je pravděpodobně nejvýraznější ze změn, které nás čekají. Lektorka, tanečnice a choreografka Zuzana Smugalová přestává působit pod sdružením Roztoč a zakládá v Roztokách vlastní profesionální studio. To nás postrčilo k realizaci dlouhodobé touhy - otevřít folklorní soubor. Můžete se tedy těšit na taneční kroužek, který nebude orientovaný scénicky, ale folklorně, a na kroužek pro děti z hudebních oborů, nazvaný Hrajeme v kapele. Oba kroužky spolu budou úzce spolupracovat. Hrát v kapele a učit housle s námi bude houslista Juraj Stieranka, kterého uvidíte i na Zahradní slavnosti s kapelou Schum Davar. Ve scénickém tanci budou mít možnost malí tanečníci a tanečnice pokračovat ve sdružení Roztoč pod vedením Markéty Pucové, která působí jako pedagog současného tance a improvizace a věnuje se tvořivé dětské taneční pedagogice.

Další drobné změny naleznete v předběžné nabídce kroužků a kurzů na příští školní rok na webu.

Zuzana Šrůmová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.