Roztoč

Žonglérské vystoupení Šest dní s cirkusem

Jménem sdružení Roztoč a žonglérské skupiny MixTrix vás srdečně zveme na závěrečné vystoupení žonglérů a artistů z cirkusového příměstského tábora, které se bude konat 25. 7. 2015 ve 14.00 v šapito na louce na Levém Hradci. Těšit se můžete i na hudby a cirkusové dobroty.

Jako pokračování ukázky cirkusového řemesla jste rovněž zváni na představení profesionálních artistů - externích lektorů z tohoto tábora. Vystoupení se odehraje 29. 7. 2015 ve 20.30 na palubě lodi Tajemství, která bude kotvit u Roztockého přívozu. Program vyvrcholí koncertem kapely Muzička.

Těšíme se na vás!

MixTrix a sdružení Roztoč

Červnová vrcholová cesta

Červen ve Sdružení Roztoč připomínal přechod horského hřebenu. Vyhlídky zpět i dopředu nádherné, ale náročnost veliká a nohy nás bolí ještě teď. I cestování bylo dosti, dětí je příliš mnoho a na příliš vysoké úrovni na to, aby na mnohá závěrečná vystoupení a představení dostačovaly prostory v Roztokách. 

Krásným a propracovaným tanečním vystoupením v prostorách Studia Alta završilo školní rok TS Po Špičkách a lektorka Zuzana Smugalová. V únětické sokolovně se uskutečnila představení dramatických kroužků pod vedením Adama Krátkého a Dory Tiché, minipředstavení divadelních automatů bylo možné vidět i na Zahradní slavnosti a na jarním bleším trhu. Novinkou byl filmový večer animačních kroužků, který se pro počet animátorů a profesionalitu jejich výtvorů uskutečnil v Biu Oko.

Již tradičně vystavovaly výtvarné kroužky (Barevný ateliér, Semiška, Semišová Myš, Keramika a trochu i Animace) na půdě roztockého zámku - výstava s názvem Tajemství světla bude otevřena i v pátek 7. 8. a čtvrtek 10. 9. vždy od 15 do 17 hod. Suchdolské kroužky uzavřely své působení sedánkem v kavárně Kravál na větvi, kde byla k vidění výstava kroužku Artomat, ke slyšení vystoupení malých flétnistů a k obojímu ukázka dramatického kroužku pod vedením Terezy Koláčkové.

Již tradičně jsme školní rok uzavřeli Zahradní slavností na Levém Hradci. Balon sice kvůli nepřízni počasí nevzlétl, ale výběr toho nejlepšího z tvorby kroužků a kurzů (protože vše se už dávno nevejde) a skvělá kapela SchumDavar to bohatě vynahradili.

A abychom toho neměli málo, střihli jsme si ještě v červnu Masopust. Na folklorním festivalu ve Strážnici.

Opice, medvěd a všelijací koně v plném slunci

Masopust v červnu není úplně běžný, ale nakonec, proč ne. Pozvání na Strážnické folklorní slavnosti způsobilo, že se na strážnických ulicích objevily dobře známé postavy z chladnějších měsíců - Půst a Masopust a Smrtka, Medvědář výjimečně s Medvědicí, Koza a Pštros a ještě další koníci a oslíci. Při nočním představení působil tanec Půstu se Smrtí křehce i magicky, nad hlavami diváků v první řadě elegantně prolétl Drak. Druhý den průvodu si asi nejvíc užily Opice - dá se předpokládat, že tu na ně budou dlouho vzpomínat, a také bubeníci Blaububuro. Místní byli milí a pohostinní, hráli a zpívali hlavně sobě pro radost do časných ranních hodin.

Martina Moravcová

Kroužky a kurzy v příštím školním roce

V příštím roce nás čeká mnoho nového:

Animační kroužek Anima Roztoč získá nové studio v Jeronýmově ulici, kde budou mít děti klid na práci, tmu na animaci a soukromí před ničivými batolaty a jinými živly, co jim dosud tvoření komplikovaly.

Po mnoha letech nás opouští lektorka tance Zuzana Smugalová, jejíž TS Po špičkách se osamostatňuje. Protože bychom jí neradi dělali hned do začátku přímou konkurenci, rozhodli jsme se jít trochu jiným směrem - folklorním. Naše řady proto posílí Radka Keňová, která povede kroužek Tanec a zpěv ve folkloru. Pokud přesto bude zájem o scénický tanec, kroužek povede Markéta Pucová, tanečnice a choreografka působící ve Studiu Alta, která se dlouhodobě věnuje taneční pedagogice s dětmi i dospělými; současně povede i Tanečky a zpívání pro rodiče s batolaty a Ranní probuzení pohybem a tancem pro dospělé.

Naše řady dále posílí skvělý houslista Juraj Stieranka jednak s výukou houslí, jednak s projektem Hrajeme v kapele, tvořícím nadstavbu nad hudebními kroužky.

Zápis do kroužků a kurzů proběhne v úterý 1. 9. 2015 v 8-11 hod. (ateliér Havlíčkova 713) a ve středu 2. 9. 2015 v 15-18 hod. (ateliér Jungmmanova).

Hledáme hodinového školníka!

Hledáme šikovného muže na drobné opravy v ateliérech a správu věcí (pódium, stany atd.). Nutná je flexibilita, spolehlivost, samostatnost, řidičské oprávnění. Odhadovaná časová náročnost je několik hodin týdně. Nabízíme práci na DPP nebo živnostenský list.

Přehled kroužků a kurzů, do kterých je možné se v příštím roce zapsat:

   Animace pro začátečníky (od 7 let; vede Zdenka Převrátilová / Bára Quaiserová)

   Animace pro dospělé (od 16 let; vede Bára Quaiserová)

   Dramaťák Skořápky (5-10 let; vede Michaela Tůmová)

   Dramaťák Suchdol (7-10 let; vede Michaela Tůmová)

   Semiška (4-6 let; vede Dorota Tichá)

   Barevný ateliér (4-11 let; vede Alena Trávníčková)

   Výtvarný ateliér Klíčení (4-12 let; vede Veronika Svobodová a/nebo Markéta Stará)

   Komiksový ateliér (8-16 let; vede Markéta Stará)

   Tanečky a zpívání pro nejmenší s rodiči (1,5-3 roky; vede Markéta Pucová)

   Tanec a zpěv ve folkloru (od 7 let; vede Radka Keňová)

   Tvořivá taneční výchova a scénický tanec (4-10 let; vede Markéta Pucová)

   Ranní probouzení těla (dospělí; vede Markéta Pucová)

   Hrajeme v kapele (7-15 let; vede Juraj Stieranka)

   Sboreček pro menší děti (5-8 let; vede Barbora Hlavičková)

   Sboreček pro větší děti (9-13 let; vede Barbora Hlavičková)

   Hra na housle (6-100 let; vede Juraj Stieranka a/nebo Antonie Nowaková)

   Africké bubny pro začátečníky (dospělí; vede Tomáš Marek)

   Angličtina (především) pro druháky (děti zhruba věku a schopností druhé třídy; vede Jitka Klinkerová)

   Francouzština (10 let-dospělí; vede Erika Hartelová)

   Žonglování (od 10 let; vedou Mix Trix, hlavní lektorka Alžběta Tichá)

   Fotografický kurz (13 let - dospělí; vede Josef Mirovský)

   Šití (10 let - dospělí; vede Lenka Svobodová)

Za Sdružení Roztoč Zuzana Šrůmová
(foto: Jakub Souček)

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.