Roztoč se v kultuře

Ohlédnutí za festivalem Tichý Jelen ZÁŘÍ

2.-4. září a 30. září

Divadelní festival Tichého Jelena má za sebou úspěšně již 8. ročník. Letos na něm bylo k vidění celkem osm loutkových a tanečních představení pro malé i velké diváky. 

Festival zahájilo představení Kočovné společnosti Žebřiňák -BarRock. Po něm následoval koncert skupiny Tygroo, jejímž členem je i nový roztočí učitel klarinetu Matěj Heinzl.

Další festivalový den zahrály tři soubory, dva pod hlavičkou Damúzy, představení Pohádky z lesa a MOMO (autorské představení našich lektorů Doroty a Adama Krátkých), a posledním představením bylo NeBuď Vajco studentů z HAMU.

Závěrečnou trojici představení divadelního víkendu tvořily - Perníková chaloupka, O červené karkulce a Sólo Matches. A na úplný závěr maďarské představení, které nám odskočilo až na konec září -Divadlo Ziránó Színház: A három kismalac - Tři čuníci.

Svátek světel -Světlo v dlani

26. listopadu v 17 hodin, vrch Řivnáč v Žalově

Tématem letošního svátku světel je Světlo v dlani. Světla nám pomalu ubývá a kolem je stále více tmy. V podvečer 26. listopadu jste srdečně zváni vzít do rukou lampiony a lucerny, za ruku třeba někoho blízkého a vyjít na tichou procházku, na které se setkáme se světlem ve tmě a zvukovými a pohybovými obrazy v roztocké krajině.

Více informací na www.roztoc.cz

Kateřina Korychová

Sdružení Roztoč

Roztocký lokálně-vokálně smíšený sbor

Local Vocal slaví 10. výročí!

Přijďte s námi oslavit naše kulatiny.

V neděli 4. prosince v 18 hod. na Levém Hradci

K této příležitosti pro vás připravujeme opět mnoho krásné hudby, tentokrát navíc ve větším a bohatším obsazení. Tematicky se přidržíme adventní hudby první poloviny 18. století v českých zemích. Těšit se můžete např. na díla Antonína Reichenauera, Johanna Caspara Ferdinanda Fischera, ale i Magnificat Antonia Vivaldiho, jehož dobový opis se nám dochoval v Českém muzeu hudby. Za celé naše lokálně-okrašlovací bratrstvo se na vás těší    

Martin Šmíd

sbormistr

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.