Roztoč v novém školním roce 2012/2013

V letošním roce slaví sdružení Roztoč 15 let své činnosti. Novinkami v nabídce jsou Dětský sbor, Včelařství a Tvořivé večerní dílny pro dospělé. Jelikož je letošní rok ve znamení výstavby nových prostor, rozhodli jsme se hlavní narozeninové oslavy spojit s otevřením nového domu, které proběhne koncem tohoto roku.

Zápis do kurzů je možný i během září až do naplnění kapacity kroužků. Výuka bude od září probíhat ve stávajících prostorech, tedy v ateliéru Roztoč v budově školní družiny a v ateliéru řemeslné tvorby v Havlíčkově ulici. Sdružení intenzivně usiluje o stavbu modulu u knihovny. Předpokládaný termín stěhování prosinec/leden je závislý na postupu stavebních prací.

Kroužky a kurzy 2012/2013

Malé děti s rodiči nebo prarodiči

• Družinka (Roztoky a Únětice) pro děti 1,5-3 roky

Dramatický obor

• Pimprlata (Roztoky) 3-7 let

• Dramaťák (Roztoky) 7-18 let

Výtvarný obor

• Výtvarný ateliér Semišová myš (Roztoky, Únětice) 4-10 let

• Ateliér JoE (Roztoky) 5-15 let

• Keramika pro děti (Roztoky) 5-15 let

• Keramika pro dospělé (Roztoky)

• Kurz animace (Roztoky) 6-15 let

• Mozaikování (Roztoky) 6-100 let

• Tvořivé večerní dílny pro dospělé (Roztoky)

NOVINKA

Taneční obor

• Po špičkách (Roztoky, Úňetice) 3-12 let

• Taneční kroužek (Únětice) dospělí

Hudební obor

• Hrátky s flétničkou (Roztoky, Žalov) 5-11 let

• Malí muzikanti (Roztoky) 5-8 let

• Dětský sbor (Roztoky) 6-11 let

NOVINKA

• Housle (Roztoky) 6-100 let

• Africké bubny (Roztoky) od 15 let Jazyky

• Angličtina pro děti (Roztoky) 4-7 let

• Francouzština (Roztoky) 12-100 let Ostatní kurzy

• Včelařský kroužek (Levý Hradec) 6-25 let

NOVINKA

• Žonglování (Roztoky, Unětice) od 10 let

• Jóga pro dospělé (Roztoky, Únětice)

• Fotografický kurz (Roztoky) od 13 let

Nové prostory pro Roztoč a prosba o podporu

Na konci července bylo vydáno stavební povolení pro modulový objekt, který bude stát za budovou Městské knihovny v Roztokách. Pracujeme na zahájení přípravných stavebních prací, modulový objekt byl již zadán k výrobě. Do nového objektu bychom se měli přesunout nejpozději v termínu prosinec až leden. Vše však závisí na postupu stavebních prací a na sehnání potřebných finančních a materiálních prostředků.

Děkujeme vám všem, kteří jste již stavbu podpořili, a děkujeme vám všem, kteří o možné podpoře uvažujete.

Kalendář na září, říjen

14. 9. - Sdružení Roztoč ve spolupráci s Divadlem Bratří Formanů uvádí na Lodi Tajemství francouzskou divadelní společnost De rien merci, kotviště přívoz Roztoky.

17. 9. 20-22 hodin - První setkání Tvořivé večerní dílny pro dospělé Dílny budou probíhat vždy 1krát za měsíc v ateliéru Havlíčkova 713.

Téma: Aranžování květin - Podzimní vypichovaná vazba, lektor: Hana Kaplanová Poplatek za dílnu: Základní 200,-Kč, příplatek za materiál 30,-Kč

Rezervace nutná na roztoc@roztoc.cz, nebo tel: 606 953 441 Petra Frydrychová

Taneční kroužek Po špičkách při sdružení Roztoč -od jara do podzimu

Jaro bylo pro mladé roztocké tanečnice docela nabité. Každý měsíc minimálně jedna přehlídka, která byla vždy korunována postupem nebo oceněním od odborné poroty. Z roztocké Krajské přehlídky dětských skupin scénického tance pro Středočeský kraj konané v Academicu postoupila II. skupina s choreografií Pořád tiká... na Celostátní přehlídku dětských skupin scénického tance v Kutné Hoře, kde též sklidila velký úspěch. Choreografii Pod Kloboukem tančil soubor Na patě nejprve na zemské přehlídce v Hradci Králové, odkud postoupil na Celostátní přehlídku pantomimy a pohybového divadla Otevřeno do Kolína a poprvé si zakusil atmosféru na „dospěláckém“ festivalu. Na Festiválku současného amatérského tance v Praze v DDM Ulita obdržel TS Po špičkách dokonce hlavní cenu poroty, kterou nejvíce okouzlilo tančení Na sv. Jána. Spolu s touto choreografií se ještě představilo Na co si zahrajeme?, Sluníčko, sluníčko. a Modlitba za vodu. A s červnem už zbývá jen tradiční Tanambourré ve Varnsdorfu, kam se jezdí nejen tančit už hotové, ale i nové vytvářet. Celý školní rok by neměl konec bez Zahradní slavnosti na Levém Hradci, kde se publiku představily všechny skupiny celého tanečního kroužku.

Letní taneční soustředění v Nové Bukové

Zatímco „roztočí“ tábor směřoval vlakem domů, směrem na Novou Bukovou obsadilo kupé jednadvacet tanečnic Po špičkách od 7 do 13 let. Jely za sluníčkem, vodou, zvířátky a zábavou. A hlavně za pravidelným dopoledním tanečním tréninkem, který po prázdninách tělo příjemně rozhýbe. Odpoledne kromě již zmíněného chodily dívky do lesa, žonglovaly, tvořily výrobky z keramiky či korálků a nebo si jen tak povídaly. Velkou inspirací byl výlet do nádherného zatopeného lomu v Horní Cerekvi, který nechal po večerech vzniknout nové choreografii s názvem Kamenolom. Premiéru si odbylo toto společné dílko už na statku, kde bylo uspořádáno malé představení pro rodiče.

Podzimní Po špičkách

Práce na letním soustředění nalézá své uplatnění také na Tanci v babím létě, kde je taneční soubor již stálým hostem. Dříve než začne oficiální výuka, setká se zde s dalšími soubory ze Středočeského kraje, aby se dali po létě všichni zvesela a s chutí 9. září společně do tančení. Hned o týden později 15. září budou roztocké tanečnice pro změnu tančit doma na Slavnostech Pravého a Levého břehu Vltavy.

Kdoví, třeba tam už za rok nebo za dva nebudou jen tanečnice, ale i skupina tanečníků. V Úněticích je v tomto školním roce experimentálně otevřena pouze klučičí taneční třída (od 4 až 8 let). Výuka ve středu od 15 do 15.45 je zaměřena více „chlapecky“, tedy přes základní taneční průpravu bude dále kladen důraz především na silovou práci s pohybem, mrštnost těla a bezpochyby i nechává mnoho prostoru pro klučičí fantazii a náměty. (redakčně kráceno)

J. Čechová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.