Roztocké chodníky

Je mi docela trapné stále se vracet k městským chodníkům. Ale je zima, napadlo trochu sněhu, maličko nám přituhlo. Máme někde docela slušné chodníky ze zámkové dlažby. Zámková dlažba klouže, když namokne, klouže, když mrzne, klouže ještě víc, když napadne sníh. Město na mnoha místech povolilo parkování podélné na chodnících, ale již nikdo nedomyslel, že tyto chodníky technické služby našeho města nemohou uklízet a ani posypat, a to z důvodů, že jim při práci překážejí zaparkovaná vozidla a řidiči posypových vozidel by mohli tato vozidla poškodit. Ale přitom by stačilo tak málo. Jen dodatková cedule ke značce parkoviště, parkování od 17:00 do 7:00 hod. Jistě se zeptáte proč. A já vám odpovím. Parkoviště před domy jsou přes den poloprázdná a chodníky jsou plné aut.

Na vybraných chodnících, většinou u bytových domů, se před vchody na obrubníky namalovala žlutá čára což je zákaz zastavení všech vozidel pod dopravním označením V12c. Vozidla tam parkují, jako by se nechumelilo, a městská policie kolem jezdí a dělá, jako by je to nezajímalo.

Když napadne sníh, pak bílá vodorovná značení na přechodech, dopravní označení V7 (zebra) nejsou vidět a svislé dopravní značení (značka IP 6) skoro nikde není, a to ani na hlavní Lidické. Je tak vidět, že město dělá vše pro bezpečnost chodců.

Pak tady mám poslední připomínku, je velice pěkné, že po mnoha urgencích jsme se domluvili a kanálky na chodníku Masarykova před domy 772 a 773 zmizely. Ale zase tu máme ale. Sníh roztátý na střeše těchto domů nám teče na chodník. Tam zamrzá a je tu pěkná klouzačka, a to nejen na Masaryčce, ale i v ulici Hálkova, kam mají tyto domy vodu ze střech svedenou také. Takových domů se svedeným okapem na chodník je na Masarykově ulici více, i když mají poměrně velké pozemky, jako například domy 726 a 725, a s takto upraveným svodem bychom jich našli po našem městě víc.

Stanislav Čáslavka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

poučování p.Čáslavky

Vážený pane,
ráda čtu časopis Odraz.Obvykle tam nechybí nějaký Váš článek. Většinou napomínáte, kritizujete a lidé Vás neposlouchají. O svedení okapů na chodníky máte jistě částečnou pravdu, ale nechtěl byste poradit, jak to řešit, když přiblížení svodů k domu, končí vodou ve sklepě? A ještě jednu připomínku: překvapilo mne, že jste najednou předseda místní ČSSD. Stalo se to po té, až ČSSD zvítězila ve voolbách? Do té doby jsme nikdy o místní organizaci neslyšeli i když jsme se o to zajímali .
Přeji Vám mnoho dalších kritických článků.
S pozdravem Kubálková

Přikládám odkaz na to, jak v

Přikládám odkaz na to, jak v Roztokách vítězí ČSSD: http://www.roztoky.com/vysledky-komunalnich-voleb-2010-v-roztokach

:-)

Vážená paní Kubálková,
co týče svodů, tak Vám neodpovím, ale to že se Standa stal předsedou Roztocké ČSSD již před "vítěznými volbami" Vám klidně potvrdím. Organizace ČSSD v Roztokách samozřemě existuje už od kraje devadesátých let. Máte-li zájem o další informace o naší místní organizaci, či snad dokonce o členství v ČSSD tak můžete navštívit náš web, který jsme začali budovat : http://www.cssdroztoky.wbs.cz/ . V případě že se zajímáte jen o svody, kanalizace a trativody, pak oslovte nejlépe nějakou odbornou firmu, která Vám s vaším problémem jistě poradí v souladu s Vaším záměrem a platnou legislativou.
Hezký den M.Holý - člen MO ČSSD Roztoky

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.