Roztocké silnice v roce 2013

Tento článek je psán ještě před konečným projednáváním rozpočtu v zastupitelstvu. Přesto věřím, že investice do silnic a chodníků podpoří i opozice, a proto si dovolím o nich informovat již v této fázi, kdy jsou schváleny městskou radou.

V minulém Odrazu jsem psal, že budu prosazovat do kapitoly silnice celkem 15 mil. Kč, což by bylo 3x více než v roce 2012. Z těchto požadavků jsme objektivně musel lehce slevit, protože detailní analýza ukázala nutnost větších než předpokádaných investic do vodohospodářské infrakstruktury, které jsou s opravou silničních svršků spojeny. Celkem je tedy plánováno v kapitole silnice 11,2 mil. Kč.

Které silnice budou opraveny?

Byl bych nerad, kdyby se občané dělili na ty s vyasfaltovaným povrchem a na ty s kalužemi a bahnem. Silnice chceme opravit všechny, proto jsme již v minulém roce přijali plán obnovy infrastruktury, kde je přesně stanoveno pořadí silnic tak, aby první byly opravovány ty nejhorší. O tom, jestli některá silnice má být opravena dřív nebo později, se dá samozřejmě polemizovat. Každý na to může mít jiný názor. Není to ale až tak důležité a hlavní podle mě je, že se silnice vůbec opravují.

Abych zbytečně nanapínal. Jestliže rozpočet projde v navrhované podobě, měly by být rekonstruovány tyto ulice: zbytek Smetanovy, dále ulice Máchova, Dobrovského, Vošáhlíkova, Krásného, spojka Haškovy s Olbrachtovou a jestliže dostaneme dotaci od letiště, tak i ulice Plzeňská.

Dále bude recyklátem, podobným tomu na Školním náměstí, sanována ulice Čakov a pokračovat se bude i v obnově dalších chodníků.

Více se toho ve stávajícím personálním obsazení asi stihnout nedá, protože je nutné ke každé ulici mít zpracovanou projektovou dokumentaci, vysoutěžit dodavatele a ve finále opravu neustále kontrolovat až do předání.

Tímto bych chtěl požádat roztocké občany o trpělivost a pochopení, protože bagrů a válců bude v příštím roce u nás ve městě o něco víc. Na druhou stranu krize ve stavebnictví nám umožňuje stavět za tak zajímavé ceny, že bychom byli sami proti sobě, kdybychom toho nevyužili.

Ing. Roman Jandík
Radní a předseda ODS Roztoky

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.