Roztockému fotbalu se daří

Vážení příznivci fotbalu, vážení spoluobčané, právě skončila podzimní část fotbalové sezony 2015/16, která byla, na rozdíl od sezon předešlých, výjimečná hned z několika důvodů. Našemu „Áčku“ se konečně podařilo postoupit do okresního přeboru a v soutěžích starších a mladších přípravek máme po dvou týmech.

Mužstvo A bohužel zůstalo trochu za očekáváním. Nedokázalo udržet výbornou formu z prvních tří zápasů, ale přesto podávalo spolehlivé výkony a většině ostatních mužstev jsme byli důstojným soupeřem. Chyběl jen kousek toho fotbalového štěstí především při proměňování gólových šancí a větší důraz v obraně. Všichni doufáme, že na jaře svoje výkony minimálně zopakuje.

Naopak mužstvo B nás překvapilo příjemně a po dobrých výkonech se umístilo na třetím místě v tabulce. Přátelské vztahy, výborná parta, spolupráce mezi staršími zkušenými a mladšími hráči včetně dorostu funguje výborně a zjevně nese i své ovoce.

Největší obavy na začátku sezony panovaly nad roztockým dorostem. Po doplnění mužstva několika přespolními jsme výsledky a samotnou fotbalovou hrou dorostu mile překvapeni. Pohledný fotbal, proměněné střelecké šance a spolehlivá obrana nám přinesly celkové páté místo v tabulce.

Největší radost nám ale dělá mladší kategorie (6 až 12 let), tzn. mladší přípravka, starší přípravka a mladší žáci. Novodobá historie roztockého fotbalu nepamatuje takový počet členů. V době tréninku je hřiště plné nadšených a zároveň velmi šikovných dětí. Abychom se o ně mohli kvalitně postarat a pomoci jim ve fotbalovém i osobním růstu, posílili jsme náš trenérský tým o další členy. Momentálně se o 90 dětí stará 11 trenérů dobrovolníků.

Naším cílem je poskytnout dětem kvalifikovaný pravidelný trénink a dostatek zápasů tak, aby mohly ukázat a dál pozvednout své fotbalové umění. Fotbal se hraje pro radost ze hry, gólů a vítězství a věřte, že naše děti se umějí radovat a hru si užívat. Ty skutečně nejlepší sportovní okamžiky totiž nenajdeme v televizi... Zcela záměrně zde neuvádím umístění v jednotlivých soutěžních tabulkách, protože mottem těchto kategorií je útočná hra s co největším počtem vstřelených gólů.

Na tomto místě bych velice rád poděkoval především všem trenérům, ale také i divákům, kteří na naše zápasy chodí v poměrně hojném počtu, a to i na zápasy na půdě soupeřů.

Tímto Vás tedy srdečně zvu na všechny jarní zápasy roztockých mužstev. Termíny jejich konání budou uvedeny na našich webových stránkách (www.skroztoky.cz), na informační tabuli v šatnách oddílu, ale i na plakátech, které budou pravidelně rozmisťovány na plakátovacích plochách MÚ Roztoky. 

Ing. Tomáš Novotný
prezident SK Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.