Roztocký Den boje za svobodu a demokracii

Jsem velmi rád, že připomínka 17. listopadu, Dne boje za svobodu a demokracii, se již stává v Roztokách tradicí. Po loňském prvním ročníku jsme se letos opět v hojném počtu sešli na Tyršově náměstí. Této významné příležitosti k setkání využily všechny generace. Pro děti byl připraven program v čele se zábavným klaunem. Ti starší mohli v „kinostanu“ zhlédnout dokumentární film „Tenkrát“ o listopadových událostech roku 1989. O dobroty pro malé i velké se s kamarády staral Radek Vlasák, kterému patří velký dík i za organizaci celé akce.

Vrcholem odpoledne byly proslovy aktivních účastníků listopadového dění Vojtěcha Sedláčka a Ladislava Kantora. Oběma velmi děkuji nejen za pomoc a moudrá slova, ale i za jejich podnětné příspěvky k tématu 17. listopadu přednesených na náměstí i otištěných zde, na stránkách Odrazu. Následoval úžasný koncert Jaroslava Hutky, který v listopadu 1989 zpíval i na Letné. Své dnes již legendární písně podal s mimořádnou lehkostí a ve velké formě.

Je dobře, že na stránky Odrazu můžeme přenést alespoň trochu atmosféry, kterou jsme 17. listopadu na náměstí zažili. Význam dvou dnů, 17. listopadu 1939 a 1989, je pro vývoj naší země naprosto klíčový, a proto jsem rád, že si tyto dny připomínáme.

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.