Roztocký oddíl Taekwon-da

Pro ty, kdo ještě neznají pojem taekwon-do, jedná se o moderní bojové umění pocházející z Koreje a v Roztokách ho vyučuje oddíl Kwang Myong. Nejen vyučuje, ale členové oddílu se pravidelně účastní republikových závodů a naše trenérka Anička Pósingerová ml. je členkou české národní reprezentace.

Právě ona zahájila závodnickou sezonu účastí na mistrovství Evropy v Itálii, kde společně s týmem seniorek vybojovala zlato v silovém přerážení, stříbro v technických sestavách a sama za sebe bronz ve sportovním boji.

Náš oddíl má v současné době mnoho skvělých dětí a také výrazných talentů. Sobota 30. května byla pro oddíl velice náročná, neboť jsme se zúčastnili nejen závodů Sonkal Open v Praze na Petřinách, ale odpoledne jsme ještě měli exhibiční vystoupení na zámku v Roztokách. Právě z důvodu souběhu dvou akcí v jeden den jsme pro závody vybrali hlavě kategorii žáků, aby především oni získali závodnické zkušenosti a také aby svým rodičům, kteří se v hojném počtu závodů účastnili (děkujeme!), předvedli, jak moc jsou šikovní a že trénují opravdu poctivě. Hned po příjezdu bylo jasné, že umístit se letos nebude jednoduché, neboť se zúčastnilo rekordních 270 závodníků (žáků, juniorů a seniorů). Náš oddíl reprezentovalo celkem 13 závodníků, a kdo nezískal medaili, alespoň jednou či vícekrát ve své skupině vyhrál. Takže obrovský úspěch a díky všem za jejich výkon!

Závěr je takový, že roztočtí taekwondisté neodjeli s prázdnou a ve velké konkurenci získali celkem 5 medailí.

6.-5. kup

Tímto bychom chtěli poděkovat úplně všem členům oddílu, ne všichni se mohli účastnit závodů či roztocké exhibice, ale všichni jsou součástí našeho roztockého týmu a naše výsledky patří všem.

V průběhu prázdnin jsme pořádali týdenní soustředění, kde se naši členové naučili mnoho nového jak z praktické, tak i teoretické stránky. Nejen v rámci tréninku, ale i pomocí zábavných her děti zlepšily svoji fyzickou kondici i týmovou spolupráci. Zároveň také byly společně obrovskou podporou pro trenérku Annu Posingerovou ml., která se ve stejném termínu účastnila mistrovství světa v Taekwon-do v Bulharsku. Díky této velké podpoře a tvrdému tréninku se jí s jejím dívčím týmem podařilo vyhrát zlatou medaili ve speciálních technikách a stala se tak mistryní světa. Štěstí jim přálo také v disciplínách technických sestav a silového přerážení a ke zlaté medaili tak přidaly další dvě stříbrné. Jako jednotlivec Anička závodila se sportovním boji ve váhové kategorii 69 kg, kde porazila bojovnici z Kazachstánu a poté i bojovnici z Estonska. V zápase o postup do finále ji však zastavila závodnice ze Slovinska, takže obsadila 3. místo a přivezla tak navíc ještě jeden bronz.

Pro informaci, tým seniorek ČR se celkově umístil na 2. místě po týmu korejské reprezentace. Celkově se tým ČR umístil na 6. místě. Jak mistrovství Evropy, tak i mistrovství světa byly pro naši trenérku velice úspěšné a jejím cílem je nyní získané zkušenosti předat svým svěřencům.

V listopadu se koná mistrovství České republiky, kterého se plánujeme s našimi členy zúčastnit a přidat tak další medaile k našim dosavadním úspěchům. Především je však cílem nasbírat nové zkušenosti a naučit se vyrovnat se s rušnou atmosférou a nervozitou, které závodění provázejí.

Zároveň s novým školním rokem bychom rádi přivítali nové zájemce o toto bojové umění. Tímto vás všechny vřele zveme k návštěvě našich tréninků, kde vám Taekwon-do ochotně představíme blíže. Přijímáme nejen děti, vítáni jsou i dospělí a rodiče.

Oddíl trénuje v tělocvičně základní školy v Žalově, každé úterý 18.00-19.30 hod. a čtvrtek 17.00-18.30 hod.