Roztoky se zapojily do projektu e-ztráty

Projekt e-ztráty je pokročilejší formou služby "ztráty a nálezy". Společnost Eztráty.cz vyvinula osmimístný návratový RC kód, který si můžete nalepit téměř na vše - na brýle, hodinky, mobil, flash disk, deštník, kapesní nůž, rybářské náčiní nebo třeba na golfové hole. Zkrátka na všechno, o co byste neradi přišli.

Kód se na předmět nalepí ve formě malého štítku a díky němu je pak dohledání majitele hračkou.

Získání kódu také není nic složitého.

Můžete si ho sami zdarma vygenerovat na stránkách www.eztraty.cz, vytisknout a nalepit. Existuje i odolnější laminovaná varianta, tu si můžete zakoupit v sadě 18 nálepek za 120 Kč v podatelně MÚ.

Služba se samozřejmě netýká jen našeho města. Pokud tedy něco ztratíte třeba ve vlaku nebo v restauraci v úplně jiném kraji, vaše cennost nebo oblíbená věc se k vám dostane i tak.

A jak postupovat, pokud něco s kódem najdete? Podle pokynů na webových stránkách eztraty.cz můžete kontaktovat prostřednictvím kódu majitele. Uvidíte buď kontaktní telefon, e-mail, nebo jiné údaje, které majitel uvede. Podle zákona máte nárok na nálezné ve výši 10 procent ceny nalezeného předmětu.

Součástí služby je také "Bezpečné vracení klíčů". Kvůli naprosté anonymitě a vyloučení zneužití nalezených klíčů se v tomto případě nálezce vůbec do kontaktu s majitelem nedostane. Tato služba je zpoplatněna částkou 500 Kč, pochopitelně ale až v okamžiku, kdy ke ztrátě, resp. nálezu, dojde, a celou výměnu - opět kvůli maximální bezpečnosti - vypořádá pracovník firmy. I tyto klíčenky můžete zakoupit za 65 Kč v podatelně MÚ.

Jaroslav Drda
tajemník MÚ

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.