Rub a líc jedné mince

S přicházejícím jarem se v Roztokách rozeběhla již druhá kampaň na e-Aukci, kterou pořádá opět firma e-CENTRE. Jak jinak než pod záštitou města.

V propagačním materiálu této firmy, umístěném na webu města, sice nechybí zhodnocení loňské akce, ale chybí tam například informace o tom, které distribuční firmy vyhrály v této roztocké e-Aukci. Zajímalo by mě proto, jaký prospěch z této akce má pokladna města, že propaguje a pronajímá 1 místnost včetně velké zasedací místnosti této firmě, a to již podruhé, na úřadě města. Nestačilo by, že akce je prezentována zdarma na webu, stránkách ODRAZU a město přebírá nad akcí záštitu?

Proč v lákavé propagaci e-Aukce firma neupozorní zájemce na to, aby každý zvážil podpis pod smlouvou za zprostředkování, že pokud se rozhodne a podepíše s ní smlouvu, následně si to však z jakéhokoli důvodu rozmyslí, tak na něj čeká sankce? Naopak se ale všude dočtete, že máte 100% administrativní servis při podpisu smlouvy s novým dodavatelem obou komodit zadarmo. To je tedy terno!

Pokud se o celé věci chcete dozvědět více, musíte pátrat na vlastní pěst. V minulém roce vyhrála v e-Aukci na elektrickou energii distribuční firma Bicorn s. r. o. Tato firma se přejmenovala 1. 9. 2013 na RICHT POWER energy. Čili všichni, kteří podepsali smlouvu v minulém roce s Bicornem, jsou pod křídly této firmy. Ve smluvních podmínkách RP energy platných od 1. 2. 2014 je na pěti stránkách drobným písmem uvedeno, co má odběratel za práva a povinnosti. Je tam například maličkost, jednoměsíční výpovědní lhůta, a to i přesto, že máte smlouvu na dobu určitou. Budete-li něco od distributora potřebovat, např. změnit výši zálohy, zavoláte na zpoplatněnou Infolinku 844 44 55 66 (částka za minutu hovoru není známa). Jednou z povinností je také sledovat webové stránky, kde jsou informace zveřejňovány. Námitka typu, že je povinností každého se seznámit s podmínkami smlouvy a že nikdo nikoho nenutí k podpisu, je poněkud scestná. Když nad vámi „visí“ možnost sankce za nepodepsání smlouvy od firmy e-CENTRE.

Je to opravdu taková výhra pro občany Roztok? Částky, které mohou občané tzv. ušetřit, lákavé barevné grafické znázornění úspěchu a neúplné informace jsou zavádějící. Spoléhá se na to, že občan v němém úžasu zjistí, že třeba ušetří 3500 Kč ročně. Jaké služby však vítězná firma dále nabízí, se ale účastník dozví až na místě při podpisu smlouvy s vítězným dodavatelem, kde má sice možnost si vše přečíst, ale vzhledem k časovému presu dokument přelítne očima a v podstatě některým ustanovením ani pořádně nerozumí. Počítá se zřejmě s tím, že smluvní podmínky většinou nikdo podrobně nečte až do doby, než se něco stane.

Někteří občané se v dobré víře upisují na dva roky na něco, co doporučilo město. Kolik jich prošvihne dát měsíční výpověď před koncem tohoto období, pokud budou chtít odstoupit ze smlouvy? Když výpověď nepošlou včas, automaticky se ze smlouvy na dobu určitou stává smlouva na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 3 měsíce.

Zajímalo by mě proto, kolik radních a zastupitelů se do předchozí akce přihlásilo a jak jdou občanům příkladem, když se jedná o tak úžasnou nabídku.

Komunální volby se blíží, a tak se pro lidi dělá narychlo to i ono.

V každém případě by radnice měla, než něco nabídne občanům, vše důkladně prověřit a být opatrnější v aktivitách tohoto typu.

Petr Janoušek

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.