S Václavkou za koníky

Blíží se jaro a my zase s dětmi z Hlídání Václavka vyrážíme na pravidelné exkurze do stájí v Holubicích. Díky hiporehabilitační společnosti Mirákl jsme s dětmi celé dopoledne u koní. Nejdřív se se všemi koníky přivítáme ve stájích, každého pozdravíme a dáme nějakou dobrůtku. Koně jsou na děti zvyklé a vítají je nebo spíše pamlsky :-) radostně. Pak si jednoho koně děti vyvedou před stáje ven a učíme se pečovat o jeho srst. Děti poznají hřbílko, kartáč, pročešou hřívu, ocas a nakonec vyčistí kopyta. Pomáhají při osedlání a každé jede na vyjížďku. Když na ně čekáme, hrajeme si na přilehlém hřišti, hladíme všudypřítomné kočky, teď jsme pozorovali vrabčáky, kteří se ubytovali ve vlaštovčích hnízdech, než dorazí vlaštovky z teplých krajin. Před odjezdem nakrmíme koníka, který nás vozil, za odměnu. Exkurze jsou moc oblíbené a školkové děti se na nich prostřídají.

Ani v zimě jsme nelenili. Kromě normálního školkového programu jsme jeli za mamuty na Výstavu gigantů do Prahy, byli jsme v roztockém zámečku na výstavě predátorů, jezdíme do kina ve Velkých Přílepech, plaveme ve Via Vestře, měli jsme Zimní dílničku pro rodiče a chystáme dílničku Velikonoční s barvením vajíček různými technikami, výrobou velikonočních košíčků a pletením pomlázek.

Přijďte se k nám podívat! Nabíráme nové dětičky na - pro nás 6. - nový školní rok (více na www.hlidanivaclavka.webnode.cz) a službu jsme rozšířili o nabídku hlídacích tet do rodin více na:

www.hlidaci-agentura-vaclavka.webnode.cz.

Krásné jaro,

za kolektiv hlídacích tet
Mgr. Irena Čermáková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Ve Václavce zase jedééém | Irena Čermáková
Jaro ve Václavce | Irena Čermáková
Komunitní škola Roztoky | N. Rücklová
Školní okénko | Věra Zelenková
Lexik | Lenka Červenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.