Šalamonovo vyfičení

V minulém Odrazu T. Šalamon čtenářům sugestivně sdělil, že ledva svobodně promluvil o roztocké vrchnosti, tak hned "... jako ve správné orientální satrapii. vyfičel z kontrolního výboru.". Údajně zcela bezdůvodně. Protože jsem návrh na odvolání T. Šalamona na listopadovém zastupitelstvu přednesl, přináším k tomu několik informací.

Do prosince loňského roku se uskutečnilo devět zasedání kontrolního výboru, z nichž se T. Šalamon zúčastnil - alespoň částečně - pouze dvou. Podstatnější však je, že se na práci výboru nijak nepodílel, a to ani po urgenci u předsedy ODS R. Jandíka (komise a výbory jsou sestavovány podle politického klíče). Když navíc počátkem listopadu uplynuly dva - roztockým stavebním úřadem opakovaně ukládané - termíny k odstranění závad (také) ve vztahu k městskému pozemku, T. Šalamonem opětovně ignorované, byl důvod k návrhu na jeho odvolání zjevný. Není bez zajímavosti, že na jednání zastupitelstva kromě dvou zástupců ODS, kteří se pouze zdrželi, hlasovali pro návrh odvolání T. Šalamona z kontrolního výboru všichni přítomní zastupitelé (tedy i opozice).

Také je vhodné připomenout, jak došlo ke zvolení T. Šalamona do kontrolního výboru. Při schvalování členů výborů a komisí na ustavujícím jednání nově zvoleného zastupitelstva v říjnu 2014 byl T. Šalamon mezi cca 80 navrženými členy výborů a komisí jediný, který zvolen do své funkce nebyl. Po hlasování na to reagoval předseda ODS vyjádřením, že kdyby to tušil, nenavrhoval by ho. Zřejmě si to rychle rozmyslel a tehdy ještě jako koaliční partner dosáhl toho, že na následujícím jednání zastupitelstva T. Šalamon do kontrolního výboru prošel.

Je osobní věcí T. Šalamona, jak vyhodnocuje své působení v Roztokách. On přece nemůže za to, že se vystřídalo deset pediatrů v dětském středisku, které provozoval v nájmu prostor vlastněných městem. A ukončení jeho působení v kontrolním výboru je jen a jen důsledkem zvůle panující „orientální satrapie“. Sdílejí ale spolu s ním tento pohled i členové roztocké ODS (v textu používá "my v ODS")? Mají dojem, že dehonestující oslovování představitelů města věrně vyjadřuje vnímání současné komunální politiky roztockou ODS? Jsou mu tak vděční, že se zasloužil o odchod ODS do opozice? Rozhodli se, že tento styl vytváření neexistujícího pseudosvěta, vydávaného stále dokola za skutečný, povede k trvalému růstu volebních preferencí ODS?

Osobně si vážím toho, že se nikdo další z roztocké politické scény k podobnému bulvárnímu, demagogickému a konfrontačnímu stylu nepropůjčil. V tom si totiž

ODS v Roztokách udržuje díky T. Šalamonovi skutečně mimořádné postavení.

Jaroslav Kubečka
radní

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Ach, zase ten Šalamon... | Martin Matas
Zapomenutý rodák | Pavel Buchtele
Samé lži | Tomáš Novotný
Doprava | Vít Calta

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.