Šalamounský web

Byl jednou jeden šikovný občánek, který si koupil doménu s názvem města, ve kterém žije. Počkal, až uzrál čas, a díky svým autorským eskapádám v místním měsíčníku se nesmazatelně vryje do paměti čtenářů a zahájil IT činnost.

Neuvádím onu doménu proto, neboť by se jednalo o skrytou reklamu, kterou tak nerada Redakční rada Odrazu vidí. Zaráží mě však skutečnost, že onen subjekt si osvojil právo psát v záhlaví hlavní strany - web občanů města Roztoky. Měl by si raději napsat web občana Roztok, protože to tak je. Ještě s větším podivem sleduji, jak město rezignovalo na svoji doménu www.roztoky.cz/odraz, a následně nechává otiskovat příspěvky z Odrazu na soukromém webu. Samozřejmě, protože diskuse na webu města je nepřehledně zpracovávána, a tak všichni, kdo se chtějí vyjádřit k něčemu, píší své reakce tam, kde to žije a to byl skrytý záměr - být v obraze. Šikovná strategie, jak ovlivňovat veřejné mínění a to hned, ne až za měsíc jedním kontroverzním článkem.

Volby do zastupitelstva města se pomalu ale jistě blíží, a tak proč si nedělat zadarmo, s velkou pomocí města, pozici na nějaké kandidátce? Věřím, že radnice má s tímto šikulou, který již podle obchodního rejstříku ve web spravující firmě nefiguruje, nějakou smlouvu. Pokud nějaký smluvní vztah neexistuje, tak to je docela problém. Rovněž sídlo této firmy není na adrese v Roztokách, jak je uvedeno na webu, ale na Praze 10.

Takže občané Roztok, kteří jste zdatní v IT technice, kupte a spravujte si také doménu s názvem města. Variant je dost, radnice vám určitě také pomůže to rozjet!

Jiří Bělohradský

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

5 let s vámi | Tomáš Šalamon
U Sádla | Michal Janský

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.