Sdružení Roztoč

Svátek světel

pátek 9. listopadu, od 18:00

Oslava světla a podvečerní putování s lampiony levohradeckou krajinou. Na cestě budou představení dětí z tanečních a divadelních kroužků. Začátek v 18 hodin na autobusové zastávce Levý Hradec. S sebou lampičky a lampiony, které společně zapálíme.

Dárkové krabičky

pondělí 12. listopadu 2012, ateliér Havlíčkova, 20.00-22.00 Tvořivá dílna pro dospělé pod vedením lektorky Doroty Tiché. Jedná se o další setkání v rámci celoročního cyklu výtvarných dílen. Na setkáních máte příležitost poznat různé obory lektorů, kteří vedou pravidelné kurzy ve sdružení Roztoč nebo se sdružením spolupracují. Zúčastnit se

může celého cyklu nebo jednotlivých lekcí. Rezervace na roztoc@roztoc.cz nebo tel 606 953 441, Petra Frydrychová. Rezervace je nutná, abychom připravili a nakoupili potřebný materiál.

Festival Jelení ListopáDění

sobota 24. Listopadu 2012, ateliér Roztoč, budova školní jídelny, 1. patro Pátý ročník loutkového festivalu zahájí soubor Jácíčkové z dramatického kroužku ve Svitavách s představením Chlebová Lhota, které vzniklo na námět stejnojmenné knihy Dagmar Urbánkové. Dále se můžete těšit na kousky pro mladší i starší děti divadla DAMÚZA - Detektiv Lupa a tajemná věž (loutková pohádka pro děti, co se nebojí) a Příběh z říše fantazie (loutkovou pohádku pro celou rodinu). Na festivalu samozřejmě nemůže chybět divadlo Tichý Jelen, tentokrát zahraje představení Šípková Růženka. Pravidelným festivalovým hostem je i divadlo DNO. Letos zažijete nové hudebně kabaretní formace představení IDOLLS - EMOčně dEMOliční EMOkál a SEN - kapela, co se vám bude zdát!

Festival pořádá sdružení Roztoč a divadlo Tichý Jelen. Za finanční podporu děkují jeleni Městu Roztoky a MŠMT. Více informací naleznete na www.roztoc.cz a městských plakátovacích plochách.

Advent v Roztoči

Dílna na výrobu adventních věnců

sobota 1. prosince 2012, od 14.00 a od 17.00, ateliér Roztoč, budova školní jídelny, 1. patro S příchodem adventního času vás zveme na tradiční tvořivé setkání, na kterém si můžete vyrobit vlastní adventní věnec.

Zkušené lektorky poradí, jak věnec uplést, představí různé možnosti zdobení. Na místě budou korpusy, zelené chvojí a pestrý dekorativní materiál. Svíčky na věnec si vezměte s sebou! Cena za velký věnec 190 Kč (členové sdružení 150 Kč), malý věnec 180 Kč (členové sdružení 140 Kč). Z důvodu omezeného počtu míst je nutná rezervace na vybraný čas na našem kontaktu: roztoc@roztoc.cz nebo tel.: 220 514 572.

Mozaikování -Vánoční témata a dárky

neděle 2. prosince od 14.00 do 18.00, ateliér Havlíčkova Mozaikové techniky tentokrát s vánoční tematikou.

Více na www.roztoc.cz.

Advetní koncert na Levém Hradci

pondělí 3. prosince od 18.00

Tradiční koncert na začátek času adventního v kostele sv. Klimenta na Levém Hradci.

Účinkuje dětský sbor při sdružení Roztoč pod vedením Barbory Hlavičkové a sbor Local Vocal pod vedením Martina Šmída. Zazní adventní písně a Missa in contra-puncto od Johanna Ernsta Eberlina.

Vánoční trhy dětských prací

sobota 8. prosince, ateliér Roztoč, budova školní jídelny, 1. patro Jedinečné vánoční trhy, na kterých děti v rolích trhovců prodávají svá originální dílka. Určitě Vás jejich tvořivost a fantazie překvapí a potěší. Trhy jsou doprovázené lidovými vánočními zvyky - pouští se lodičky, házejí střevíce, rozkrajují jablíčka, věští se budoucnost, zpívají

koledy a mnohé další. Přijďte se podívat, zazpívat si i nakoupit, potěšíte tím sebe a oceníte nemalou snahu malých trhovců.

Stavíme zázemí nejen pro „roztočí“ děti. Stále chybí finance!

Stavební práce začaly koncem září. Již jsou hotovy základové pilíře a budují se připojení na kanalizaci, elektřinu, vodu a plyn. Do konce října by měly být přípravné stavební práce hotovy. Během listopadu je naplánován příjezd domu. Příjezd doslova, neboť se jedná o modulovou stavbu. Po usazení modulu nás čeká řada dokončovacích prací. Usilovně sháníme finance na dokončení stavby. Aktuální stav konta je na našich webových stránkách.

Děkujeme dárcům za podporu i nabízenou pomoc s dokončovacími pracemi. Bez této podpory bychom stavbu jen těžko realizovali.

Jitka Čechová
sdružení Roztoč

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Roztoč se v kultuře | Kateřina Korychová
Roztoč se v kultuře | Martin Šmíd
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Kateřina Korychová
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Kateřina Korychová

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.