Sdružení Roztoč

Zápisky z roztočího stavebního deníku

První neděli v listopadu se za městskou knihovnou odehrál slavnostní rituál poklepání základových pilířů nového domu. Občerstvili jsme se výbornými koláči a kávou, popřáli zdar stavbě a na závěr zakopali několik ochranných talismanů do základů. O pár dnů později dorazily jednotlivé díly domu a na místě se sestavil modulový dům. Další dva týdny trvala montáž a připojení na sítě. Hrubá stavba je nyní hotová. Vzhledem k tomu, že na dokončení vnitřních úprav a vybavení stále scházejí finance, rozhodli jsme se část prací zvládnout svépomocí. Sháníme pomocníky na pokládku dlažby a obkladů, malování, broušení a natírání podlah. Společnými silami upravíme okolí stavby. Rádi bychom domeček v novém roce otevřeli co nejdříve. Děkujeme všem, kteří dosud stavbu podpořili a budeme rádi za jakoukoliv další pomoc.

Adventní koncert duchovní hudby 11. prosince

Závěrečný koncert série tří setkání s vánoční hudbou proběhne v kostele sv. Václava v Suchdole 11. prosince 2012 od 18:30. Sbor Local Vocal pod vedením Martina Šmída a sbor Suchdol pod vedením Kateřiny Nepustilové uvedou Missa in contrapuncto (Johann Ernst Eberlin) a řadu adventních i vánočních písní. Vstupné dobrovolné.

Živé jesličky 23. prosince

Dne 23. 12. se koná tradiční vánoční setkání s hudbou a obrazy pro všechny, kteří se chtějí v předvečer Štědrého dne setkat a potěšit.

Letos začínáme v 17 hodin na Školním náměstí, kde můžete spatřit zvěstování Panně Marii, andělský sbor i pasáčky u ohně. Průvodem se zpěvy přejdeme ke kostelu sv. Jana Křtitele v Roztokách, kde se společně pokloníme Ježíškovi. Po závěrečném vinšování si každý může do svých svátečních domovů odnést živé světlo betlémské a zahřát se na cestu teplým čajem. Setkání předchází příprava 21. 12. od 17:00 zpívání pro děti, 18:00 vydávání kostýmů, 19:00 zkouška zpěvu pro dospělé.

Jóga v Roztoči

Nabízíme pár volných míst na čtvrtečních kurzech jógy. Přijďte si protáhnout tělo se zkušenou lektorkou. Čtvrtek 8:30-10:00 a 19:30-21:00 v ateliéru Roztoč, budova školní jídelny, 1. patro.

Jitka Čechová

Dobrodružné meziplanetární cestování v kurzech animace

V letošním roce se dílny animace rozrostly na tři skupiny. Začátečníci se seznamují se základními technikami klasické animace -např. plastelínová, loutková, plošková animace. Každou lekci zkoušíme jinou techniku, zároveň společně vymýšlíme a natáčíme jeden příběh. Je o cestování vesmírem, takže každá planeta může vypadat naprosto odlišně.

Děti, které už základy animace absolvovaly v loňském roce, teď natáčí samostatně nebo v malých skupinkách své vlastní příběhy.

V lednu se budeme společně učit, jak si film sestříhat a přidat k němu zvuk Dílny opět vyvrcholí veřejným promítáním. Máte se na co těšit!

Anna Krtičková, lektorka animace

Každá z vás se může stát královnou masopustu

Stejně jako se pomalu a plíživě blíží zima a její chumelenice, než se nadějeme, budeme zadělávat těsto na masopustní koláče a kobližky. Než bys přeříkal všechny obecní vyhlášky, tak tu bude ten svátek veselí, tance a hojnosti. V Roztokách by však masopustu a reje maškar nebylo, kdyby se své vlády neujala jeho královna. Proto velectěné dámy, dejte pozor, protože tímto vyhlášením se na vědomost dává, že stejně jako loni a i léta před tím koná se stejně jako buštěhradský zámek transparentní konkurz na královnu slavného roztockého masopustu v roce 2013.

Budoucí královna musí splnit následující podmínky:

• Být minimálně 18 let stará.

• Bydlet v Roztokách nebo nejbližším okolí.

• Být svobodná (tedy alespoň aktuálně).

• Mít vlastního koně (rozuměj dva ochotné silné hochy, kteří ponesou masku Klibny, na které královna v průvodu pojede).

Ta, které bude tato čest udělena, může se těšit na následující požitky a výhody:

• Pro průvod jí bude dle poslední módy a za přispění renovovaných salónů ušit honosný háv, který jí bude leckterá závidět.

• Na dobu průvodu se královna stane neomezenou vládkyní nad celým průvodem a všemi maškarami.

• Během průvodu královně budou vzdávány pocty, o kterých se starostům a starostkám tohoto města ani nesní.

• Bude ji doprovázet ctihodný fraucimor, jenž královně zajistí veškeré pohodlí a zábavu.

• Bude spolu se svým koněm váženým hostem večerního plesu v nedalekých Úněticích.

Budoucí královny, hlaste se do 10. 1. 2013 na mail omarek@volny.cz. Nezapomeňte nám napsat, proč zrovna Vy budete tou nejlepší královnou, jak se chystáte ocenit své věrné maškary a další nápady, které z Vás učiní tu nejlepší a nejkrásnější královnu. Každá z Vás se může stát královnou masopustu, ale stane se jí jen ta nejlepší!!!

Pro Vás ostatní jen připomenutí: masopust roku 2013 se koná již 8. února. Další informace o masopustu naleznete v řádný čas na www.roztoc.cz.

Za přípravný masopustní výbor

Ondřej Marek

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Roztoč se v kultuře | Kateřina Korychová
Masopust 2016 | Marcela Uhlíková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.