Sdružení Roztoč

Pohyblivé obrázky a barva hudebních nástrojů

aneb ohlédnutí za březnovými dílnami

Animační víkendová dílna

Animační dílna pro děti a rodiče s Aničkou Krtičkovou a Bárou Quaiserovou byla skvělá. Líbil se mi trpělivý a hravý přístup lektorek. Dílnu jsem navštívila s šestiletou dcerou. Vyzkoušely jsme různé animační techniky a hledaly, co nás nejvíc baví. Překvapilo mě, kolik jsme udělaly za ta dvě odpoledne práce, vůbec jsme se nenudily. A navíc výstupem je milý filmeček. Doufám, že bude nějaké pokračování.

„Na hudbu trochu jinak“ aneb hudební nástroje a jejich barvy

Březnový seminář pro děti z hudebních kroužků nabídl hravé setkání s hudebními nástroji, s jejich barvami a složením symfonického orchestru. Seminář vedla Rafaela Drgáčová, lektorka České Orffovy společnosti. Na seminář navázala návštěva Smetanovy síně v Obecním domě, kde v rámci projektu Orchestr na dotek proběhlo setkání s FOK věnované Bedřichu Smetanovi. Koncert navštívily děti společně s lektory a některými rodiči.

„Návštěvu FOK jsme si užili všichni - čtyřletý Jiřík, sedmiletý Filip i já. ... Nenudili jsme se, poučili, poslechli krásnou hudbu v přiměřených dávkách a ještě si dlouho měli o čem povídat,“ řekla jedna z účastnic Lucie Šplí-chalová.

Lenka Blažejová

Letní tábory a nové aktivity v Lexiku

Pedagogicko-psychologická poradna Lexik

V Lexiku zahajujeme od 23. dubna 2014 nový běh programu Grafomotorika pro předškoláky s rodiči, který se bude konat ve středu od 15.30 hodin.

Připravili jsme rovněž nový kurz Prvňáček pro děti, které již první třídu navštěvují a potřebují rozvíjet psaní a grafomotorické dovednosti. Hlavním cílem je pomoci dětem ve chvíli, kdy se v průběhu prvního roku ve škole objevují obtíže při psaní. Bude se konat ve středu od 16.45, během kurzu proběhne i edukace rodičů, jak s dětmi pracovat doma. První lekce se uskuteční dne 23. 4. 2014 a bude pokračovat do června.

On-line psychologická poradna

V Lexiku vám nabízíme nově možnost on-line psychologické poradny. Cílem poradny je pomoc lidem, kteří se ocitli v osobní krizi, čelí výchovným problémům nebo obtížným životním situacím. Na e-mailové adrese poradna-online@lexik.cz můžete své problémy konzultovat přímo s psycholožkou Mgr. Lucií Součkovou.

Letní tábory

Blíží se léto a s ním i období letních táborů. Pokud právě uvažujete, jak dětem zajistit kvalitní program, můžete si vybrat z nabídky našich osvědčených letních táborů. Tábory se konají v Lexiku a v okolí Roztok vždy od 9.00 do 17.00 hodin s možností děti přivést již v 7.45 hod. Nemusíte se bát přihlásit i ty, kteří již tábor v minulých letech absolvovali. Jsou připraveny nové aktivity a vaše děti se určitě nebudou nudit.

S. O. S. Sportovně turistický tábor s angličtinou

Tábor je zaměřen na průpravu dětí, jak se chovat v krizových situacích, první pomoc a prázdniny v cizině. Program nachystá opět Tomáš Hána, který je zkušeným táborovým vedoucím s velmi kvalitní znalostí anglického jazyka. Podle úrovně dětí ve skupině se bude snažit děti naučit základy anglické konverzace pro pobyt v zahraničí. Tábor je určen pro děti od 6 do 13 let.

„Děti se rozhodně nebudou nudit, mám nachystaný pestrý program, který přizpůsobíme osazenstvu tábora. Jsem zkušený skaut, a tak bude i naučná část, ale v lavicích to rozhodně nebude. Budeme například střílet i z luku, chystáme výlety v přírodě,“ říká lektor a vedoucí tábora Tomáš Hána.

Tábor se bude konat v týdnu od 25. srpna 2014.

Novinářský tábor s exkurzemi

Opět jsme pro děti připravili tábor pro malé novináře. Pod vedením spisovatelky a novinářky Jitky Lenkové a dalších skvělých novinářů se letos děti seznámí nejen s jejich prací, ale vydají se i na exkurze do mediálního zákulisí. V minulých letech jsme byli v zákulisí České televize, Českého rozhlasu, byli jsme v živém vysílání a děti si „zahrály“ i v pořadu Retro. Letos navštívíme zákulisí velké tiskárny a účastníci si mohou osahat, jak vlastně noviny a knihy přicházejí na svět. Hlavním programem je ale vlastní redakce a novinářská práce dětí. Všichni se můžeme těšit na časopis, který společnými silami vytvoří. Tento tábor je určen dětem od 9 do 15 let.

Tábor se bude konat v týdnu od 25. srpna 2014.

Rozjezd před školou

Pokud máte pocit, že vaše dítě potřebuje před začátkem září trochu pomoci, aby pak začátek roku tolik nebolel, je ideální náplní posledního prázdninového týdne doučovací tábor. Zaměřujeme se na češtinu a matematiku: těm se děti věnují každé dopoledne čtyři hodiny. Náplň upravíme aktuálně podle potřeb účastníků.

Odpoledne pak samozřejmě patří hrám a zábavě. Tento tábor je určen pro děti od 9 do 14 let.

Tábor se bude konat v týdnu od 18. srpna 2014.

Na všechny naše aktivity se můžete přihlásit na info@lexik.cz nebo telefonicky na 739 035 000. Těšíme na vás i vaše děti.

Za kolektiv Lexiku
Mgr. Lenka Červenková, ředitelka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.