Sdružení Roztoč

Proměna krajiny - procházka Tichým údolím

Slunce vzniklo v Tichém údolí na místě, kam ulehl modrý jelen. Vydejte se na cestu po jeho stopách, hledejte modrého jelena.

Vydejte se s námi na procházku, putování, pouť výtvarnými, pohybovými a zvukovými instalacemi v krajině a poznejte známou krajinu z jiného úhlu pohledu, poslechu i pohmatu.

Procházka je pro dospělé i děti, můžete přijít kdykoli ve vymezeném čase a zdržet se libovolně dlouho. Za deště se nekoná.

Neděle 26. 4. 14.00-17.00 (průběžně), Tiché údolí, začátek u odbočky vedoucí do kopce, přibližně 200 metrů za závorou u Maximiliánky.

Akce se koná v rámci projektu „Obnova dlouhodobě neudržovaných biologicky cenných mokřadních biotopů a vřesovišť, který realizuje Beleco a sdružení Roztoč.

Více informací o projektu najdete na: www.roztoc.cz,www.beleco.cz.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.

Ocenění animátorů

Studio Anima Roztoč, kroužek animovaných filmů, zvítězilo se svými filmy ve své kategorii na filmové přehlídce a soutěži Zlaté slunce Královéhradecké a Juniorfilm.

Roztoč reprezentovaly čtyři filmy z dílny nejstarších animátorů, Žlutý příběh - Victoria Cala Uhia a Alžběta Pechačová (2. místo, cena hlavního partnera soutěže a čestné uznání), Tvary - Šimon Roubal (3. místo), Ztracen v mraveništi - Jakub Ratiborský a Šimon Humpl, Modrá - Tadeáš Souček. Všechny tyto filmy (a mnohé další) jsou ke zhlédnutí na webu Roztoče. Animátorům gratulujeme a děkujeme!

Letní tábory

Na nadcházející léto chystáme několik možností, jak společně s uměním, přírodou a milými lidmi strávit prázdninový čas:

Šest dní s cirkusem

20.-25. července 2015

Příměstský tábor pro zcela začínající i již pokročilé žongléry, kde se mohou naučit nebo si zdokonalit různé žonglérské dovednosti: žonglovaní s míčky, s diaboly, s flowersticky, s kuželkami, točení poiek, chození po sleckline, jízda na jednokolkách a další.

Pro děti a mládež od 10 do 18 let, pro úplné začátečníky i pokročilé; v cirkusovém stanu na louce na Levém Hradci v Roztokách-Žalově; pondělí-pátek 9.00-17.00, sobota 9.00-18.00.

Každý den bude začínat společnou balanční a žonglovací rozcvičkou, cvičení jednotlivých technik, oběd, hry pro skupinu, externí lektor -malé inspirativní představení a společná příprava vystoupení.

Celý týden bude koncipován jako cirkusový trénink, zakončený v sobotu odpoledne představením. Vaše dítě bude mít možnost si první dopoledne vyzkoušet všechny nabízené disciplíny, z těchto disciplín si vybere dvě, které bude trénovat po zbytek týdne.

Prázdniny na stepi

27.-31. července 2015

Letní výtvarně-environmentální příměstský tábor pro ty, kteří mají rádi okolí Roztok, baví je ho poznávat a inspirovat se jím. Na programu se budou podílet odborníci z oblasti ekologie, biologie a zoologie spolu s lektory výtvarných kroužků Sdružení Roztoč.

Pro děti od 6 do 12 let; v okolí Roztok (o konkrétním místě jednáme); pondělí-pátek 9.00-16.00.

Každé ráno vyženeme ovce na pastvu a podojíme kozu či dvě. Dopoledne nás bude čekat program s odborníky na místní faunu a flóru, ukážeme si (snad) například kroužkování ptáků. Odpoledne bude věnované výtvarným hrám a hrátkám. Společně postupně vybudujeme na vybraném místě landartové dílo.

Prázdniny s hudbou

3.-7. srpna 2015

Hudební příměstský tábor pro kytaristy, flétnisty, pianisty a zpěváky v duchu Orffovy hudební školy. Během hudebních i nehudebních her a hrátek získáte nové zážitky s hudbou, výtvarným uměním i svými kamarády. Své hudební dovednosti zdokonalíte pod vedením lektorů z Roztoče i externích lektorů z Čech i zahraničí, kteří se vám budou věnovat při individuální hře i při nácviku společných písní a skladeb.

Pro děti od 7 do 18 let, které se účastní hudebních roztočích kroužků, i pro děti muzikanty odjinud. Pro hru na flétnu, klavír a kytaru je nutná alespoň roční hudební zkušenost, na zpěv se mohou přihlásit děti i bez předchozí práce s hlasem. Pro klavír je omezená kapacita 3 dětí. Tábor se bude konat v areálu zámku v Roztokách každý den od 9.00 do 16.00 hodin.

Každý den bude začínat společnou hudební „rozcvičkou", následovat budou dopolední hudební dílny po nástrojích, oběd, odpolední skupiny nástrojově smíchané, práce na společných písních. V pátek odpoledne ukončíme týdenní hudební setkání společným koncertem pro rodiče a přátele.

Tvůrčí prázdniny

18.-27. srpna 2015

Sdružení Roztoč pořádá již 4. ročník Tvůrčích prázdnin - letního pobytu s uměleckým zaměřením pro děti. Dětem nabízíme zajímavá setkání s hudbou, divadlem, tancem a výtvarnými technikami v malebné krajině jižních Čech u obce Kaplice.

Pro tento rok jsme chtěli udělat změnu a poznat s dětmi další kout naší krásné země. Protože se nám nepodařilo nalézt statek, kde by bylo pro nás a náš počet potřebné zázemí jako v Nové Bukové, kde jsme po tři roky Tvůrčí prázdniny pořádali, využili jsme možnosti zapůjčení krásného venkovského stavení naší spřátelené organizace TOMíků na samotě u obce Pořešín. Stavení leží nad řekou Malší, kde se dobře koupe, u hradu Pořešín v blízkosti Slepičích a Novohradských hor. Víme, jak mnohé děti milují vůni sena a péči o zvířata, proto v rámci pobytu uděláme dvoudenní výpravu na statek ve Svaté Trojici u Trhových Svin.

Za Sdružení Roztoč
Zuzana Šrůmová
Foto: M. Bauerová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Roztoč se v kultuře | Kateřina Korychová
Roztoč se v kultuře | Martin Šmíd
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Kateřina Korychová
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Kateřina Korychová

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.