Sdružení Roztoč v listopadu a prosinci

Žonglérská dílna

Za podpory MŠMT a programu Mládež v akci se 8. listopadu uskutečnila dílna žonglování pro děti a mládež. Pod vedením lektorů MixTrix ze sdružení Roztoč a ze slovinské organizace Cirkokrog, se kterou navázalo sdružení Roztoč dlouhodobou spolupráci, si mohli účastníci vyzkoušet různé žonglérské kousky a kouzla a dovednosti: žonglování s míčky s diabolem s flowersticky, s kuželkami, chození po sleckline, jízdu na jednokolkách a párovou akrobacii.

Svátek světel

Oslava světla tentokrát proběhla v sadu, v lese a na polích poblíž Holého vrchu. Podvečerní putování nás vedlo od ohnivé show a muziky kumštýřů z Cirkokrogu a MixTrix, přes temný les plný tajemných objektů k světelnému labyrintu na konci cesty. Kdo chtěl, nechal se omámit světly a tmou, hudbou i tichem, ve kterém zněla.

Jelení ListoPádění

29. a 30. listopadu 2014 proběhl Roztoky jelen a na svých zádech přinesl 7. ročník loutkového festivalu nazvaného tentokrát Jelení ListoPádění. Pět představení pro děti od 0 do 100 let odehrály Studio Damůza, Divadlo Bořivoj a Dora Tichá. Na festival navázalo LiStOVáNí - scénické čtení pro děti ze ZŠ Roztoky, kterého se zúčastnilo pět tříd ze základních škol z Roztok, Žalova a Prahy 6.

Cesta světel a ticha

Adventní reciál

Za finanční podporu Jeleni děkují městu Roztoky a MK ČR.

Prosinec kromě tradičních událostí, jako jsou Knižní trhy, Vánoční trhy dětských prací a Živé jesličky, přinesl dvě novinky:

Krajiny okolo, krajiny v nás

V rámci projektu Obnova dlouhodobě neudržovaných biologicky cenných mokřadních biotopů a vřesovišť, který realizuje Beleco, z.s., a sdružení Roztoč, proběhlo první z cyklu pěti putování po krajině v okolí Roztok.

Ti, kteří se na cestu s námi vydali, dostali příležitost vidět známá místa jinýma očima, slyšet je jinýma ušima a možná i prohloubit svůj vztah k nim.

Projekt byl podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Adventní recitál

Na společném komorním vystoupení v předvánočním čase spojily své síly a um děti z hudebních kroužků a z Tanečního studia Po špičkách.

Tomáš Zděblo, Sdružení Roztoč
Foto: Jakub Souček, www.roztoc.cz

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Masopust | Ondřej Marek
Roztoč se v kultuře | Kateřina Korychová
Roztoč se v kultuře | Martin Šmíd
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Kateřina Korychová
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Kateřina Korychová

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.