Sdružení Roztoč v novém školním roce

Nové prostory

První čtvrtek v září jsme otevřeli Ateliér v Jungmannově ulici za městskou knihovnou. Počasí nám přálo. Slunečný podvečer se nesl ve znamení tance, hudby a žonglování. Symbolem otevření se staly tajemné plechovky (celá budova je potažená plechem), které kmotři slavnostně otevřeli. V každé se ukrývala múza - ochránkyně domu a uměleckých oborů. Múzy pro nás vyrobily výtvarnice Zuzana Vítková, Marianna Stránská, Dora Tichá a Anna Krtičková. Doufáme, že se nový dům stane místem setkávání a umělecké inspirace. Do nového ateliéru se stěhují pohybové a dramatické obory. Dále bude sloužit jako zázemí pro přípravu všech velkých akci (Masopust, Živé jesličky atd.)

Další novinkou je samostatný výtvarný ateliér v Puchmajerově ulici s rozšířenou nabídkou výtvarných kurzů.

Bez podpory bychom neotevřeli_

Nové ateliéry bychom neotevřeli bez pomoci mnoha dárců z řad firem i jednotlivců a bez dobrovolníků.

Dotacemi nás podpořilo MŠMT částkou 1 320 000 Kč a Letiště Praha 183 000 Kč, individuální dárci a pravidelní podporovatelé částkou 272 853 Kč.

Benefiční akce na podporu domu (Knižní trhy a cyklus kulturních akcí Stavíme roztočí dům tancem, hudbou, divadlem) vynesly celkem 69 659 Kč. Dále nás řada jednotlivců a firem podpořila službou, prací a materiálem zdarma. Celkový počet dobrovolníků překročil šedesátku. Podrobný seznam naleznete na našich stránkách. Všem velice děkujeme.

Otevření ateliéru

Divadlo ve dvoře

Prvním kulturním setkáním na dvorku před ateliérem bylo loutkové divadelní představení souboru Žebřiňák. S hrou Gulliverovy cesty přijelo na žebřiňáku z jižních Čech a přilákalo do improvizovaného hlediště na dvorku desítky diváků. Představení zakončila ohnivá show a živá hudba k poslechu a tanci. Občerstvit jste se mohli domácími dobrotami. Těšit se můžete na další přestavení, která se chystají v rámci festivalu Tichého Jelena.

Novinky v nabídce a volná místa v kurzech

Nabídku výtvarných kurzů jsme rozšířili o Barevný ateliér pod vedením zkušené lektorky Aleny Trávníčkové, Přípravku na výtvarné školy pro mládež Dory Tiché a únětický Výtvarný ateliér Klíčení s Veronikou Svobodovou. Zcela novou formou kroužku pro nejmenší je hudebně-pohybový Paleček pro děti od 3 do 4 let, rozšířený o prvky dramatické a výtvarné výchovy. Lektory kurzu jsou Zuzana Smugalová a Magdalena Marková.

Po několikaleté pauze otevírá Lenka Svobodová Kurz šití pro mládež a dospělé. Pod jejím vedením si ušijete tašky, sukně, šaty a cokoli pěkného, co vás napadne.

Do nabídky se vrací výuka Klasické kytary s lektorkou Kateřinou Judovou. Výuka Žonglování se přesunula z Únětic do Roztok.

Od 15. 10. poběží každé úterý od 10:30 do 12:00 kurz Harmonizační jógy.

Zápisy pokračují i během podzimu, dle volné kapacity. Podrobné informace na www.roztoc.cz

Leží Vám doma technika, kterou nepoužíváte?

Plánujete koupit nový počítač a přemýšlíte, co udělat se starým? Chcete zkrátka jenom podpořit dobrou věc a umožnit dětem vytvářet vlastní animované filmy?

Dětské studio animace Anima Roztoč shání starší počítače, notebooky, monitory. Poděkování Vám naanimujeme.

Kontakt: Anna Krtičková 604 166 513 anickakrticka@gmail.com

Kalendář nejbližších akcí

21.října: Korženěvská v Tádžikistánu aneb povídání s obrázky o Pamíru a Tádžikistánu s Lukášem Křístkem

16. listopadu: Mozaikování - sintrovaná mozaika

15.-17. listopadu: Roztočený víkend - animační workshop pro děti s rodiči

Za sdružení Roztoč
Jitka Čechová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.