Setkání s jubilanty

Tradiční zimní setkání s nejstaršími spoluobčany Roztok a Žalova se tentokrát konalo v úterý 26. ledna 2016.

V jednací síni úřadu se sešla pětadvacítka našich spoluobčanů, jubilantů. Ti mladší z nich oslavili či vbrzku oslaví osmdesátku, někteří jsou již pětaosmdesátníky, ale asi největší obdiv patří šestici seniorů, jejichž věk začíná devítkou. Dovolím si jmenovat alespoň je: paní Zdeňku Čihákovou, Květoslavu Ličkovou, Marii Hůlovou a Vlastu Kinskou a pány Jana Hájka a Ladislava Hroudu. Sešli se k přátelskému posezení na pozvání odboru sociálních věcí v zasedací síni radnice, kde pro ně byly připraveny malé dárky a občerstvení.

Rádi jsme je s kolegou místostarostou Hukem uvítali a zodpověděli řadu dotazů týkajících se rozvoje města, provozu autobusů, rozmístění laviček či budoucích úvah o výstavbě domova po seniory. Informaci o provozu taxi pro seniory přidala paní M. Kalinová. Hovor byl příjemný a živý - musím poděkovat například paní Marii Hůlové, která (muzeu či naší kronice) věnovala svá školní vysvědčení ze začátku třicátých let (sic!) a také několik dobových fotografií roztocké základní školy.

Milým zpestřením večera bylo vystoupení souboru Roztocké děti vedeného Vlaďkou a Jaroslavem Drdovými. Pásmo písniček odměnilo pozorné auditorium uznalým potleskem.

Můj dík za přípravu záslužné akce patří kolegyním z roztockého městského úřadu, jmenovitě paní M. Kalinové, M. Kocourkové a A. Posingerové.


Tomáš Novotný
místostarosta

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Pozvání z Husova sboru CČSH | Jarmila Kučerová
SPCCH Roztoky v roce 2017 | Vladimíra Drdová
Gratulace z Husova sboru | Helena Kantorová
Vítání dětí v Roztokách | Dagmar Vyšehradská

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.