Skautský ples v Roztokách - první, ale určitě ne poslední

Víte, jak dlouho trvá přeměna tělocvičny na taneční sál? Ne? My to také až donedávna nevěděli. Uspořádat ples, jak jsme zjistili, opravdu není jednoduché a každému, kdo se na přípravách podílel, patří veliký dík. Dovolte nám nyní shrnout, co všechno se ten večer v roztocké sokolovně událo.

Ještě před otevřením sálu pro veřejnost se začali scházet skauti a skautky, všichni slavnostně ustrojeni a plni očekávání. Po šesté hodině se již u vchodu objevili první hosté. Jak čas ubíhal, návštěvníků přibývalo a sál se plnil. Kapela A-Club zahrála první píseň a moderátorská dvojice všechny v sále přivítala. Tím byl první skautský ples oficiálně zahájen.

Zábava je v plném proudu. Večer hýří barvami a tanečním sálem se nese skvělá hudba a dobrá nálada. Na parketu je hlava na hlavě a roztančené páry alespoň na okamžik usadí teprve výstup tanečníků ze školy pana Vavrušky. Na jejich bezvadně secvičené předtančení je radost pohledět. Taneční veselí pokračuje a kapela představuje svůj bohatý repertoár. Na své si přijde milovník standardních tanců, obdivovatel latinsko amerických rytmů i vyznavač skupinových tanců typu letkis. Po jednom z hudebních bloků mají moderátoři tu čest pozvat na pódium starostu Roztok pana Jana Jakoba a jako poděkování za podporu roztockého skautingu mu předat láhev sektu z limitované skautské edice. Plesová taneční zábava je prokládána losováním soutěže o ceny. A po čem touží účastníci soutěže nejvíce? To je těžko říct. Možná je to obří kýta, jeden z vrtulníků na dálkové ovládání - anebo také něco úplně jiného. V průběhu večera se ale kromě soutěže o ceny naskytne ještě jiná příležitost získat hodnotný a zajímavý suvenýr. A to hned ve dvou aukcích. V první je možné zakoupit jedinečnou třílitrovou láhev sektu upomínající na první skautský ples v Roztokách a ve druhé knihu Základy junáctví s podpisy členů roztockého skautského střediska. A konečně zlatým hřebem večera se stává korunovace Miss plesu, která je pečlivě vybrána plesovým výborem, mimo jiné na základě výkonu v disciplíně nazvané promenáda v krojích. Miss obdrží z rukou předsedy plesového výboru šerpu a korunku se skautskou lilií. Nechce se tomu ani věřit, ale ples se chýlí ke konci. Kapela dohrála, poslední účastníci odcházejí domů a nám nezbývá než doufat, že návštěvníci plesu byli spokojeni, dobře se pobavili a že se stejně jako my již těší na druhý skautský ples v Roztokách.

Fotografie: Zuzana Roučková

 

 

Závěrem ještě jednou děkujeme Tělocvičné jednotě Sokol Roztoky za pronájem sálu a panu Prokešovi za jeho čas, Únětickému pivovaru za dodání piva a výčepního zařízení, Základní škole Roztoky za zapůjčení nábytku, městu Roztoky za podporu plesu a cenu do soutěže, časopisu ODRAZ za mediální podporu, panu Holasovi za tisk propagačních materiálů, Taneční škole Vavruška za předtančení, Autodílně Čermák za předprodej vstupenek a zajištění logistiky, Hospůdce Zvířátka za předprodej vstupenek a zapůjčení gastro-vybavení a Darům přírody za předprodej vstupenek. Za věcné dary do soutěže o ceny děkujeme následujícím společnostem: BestBuyModel.com - internetový obchod s RC modely, Čerstvé maso. cz, Maso Koubek.cz, Ekoterm - topné systémy.

Za roztocké skauty
Lukáš Hejduk

 

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.