Školní okénko

Milí rodiče,

slyšíte to taky? To už prázdniny klepou na dveře a každý jistě již plánuje nějakou tu dovolenou a řeší tradiční otázku - Kam všichni letos pojedeme? My jsme na pár míst v květnu vyjeli na školy v přírodě, tak se příště dozvíte kam, projdete se naší „minigalerií“ navštívených míst a třeba to bude pro vás i jakási inspirace na „domácí“ dovolenou nebo výlet. Dnes nabízíme Beckiland na Zličíně, Zoo Liberec a zámek Sychrov. Samozřejmě se blíží závěr školního roku a vysvědčení, což znamená, že se ještě naposledy v první polovině června otestujeme z různých předmětů a napíšeme pár závěrečných testů, včetně těch avizovaných ministerských, které mají letos svou premiéru. Týkají se jen pátých a devátých ročníků a mají sloužit škole k informaci o tom, jak žáci daného stupně zvládli tzv. výstupní standardy či jinak očekávané výstupy v RVP ZV. Předposlední týden v červnu nás ještě čeká projektový den na téma „Svět kolem nás“, na který se můžete přijít podívat i vy - rodiče. V úterý 26. června se rozloučíme s našimi deváťáky v Academiku, popřejeme jim mnoho úspěchů v dalším studiu a pak už jen v pátek rozdáme všem dětem závěrečné vysvědčení. A zase je jeden školní rok za námi.

Hodně sluníčka o prázdninách a šťastnou ruku při výběru dovolené vám všem přeje

Věra Zelenková

V Beckilandu je prima zábava

Zábavní centrum Beckiland ve Zličíně nás přivítalo v celé své kráse. Děti byly nedočkavé a moc se těšily, jak si zaskotačí a zadovádí. Rozběhly se na všechny strany a začala ta pravá zábava. Dvě hodiny utekly jako voda a nikomu se nechtělo jet domů. Budeme vzpomínat na odpoledne plné radosti a smíchu. Těšíme se na příští návštěvu Beckilandu.

Školní družina

Výlet školní družiny do Zoo Liberec a na zámek Sychrov

Tak jako každý rok i letos jsme my, vychovatelky ŠD pečlivě rozmýšlely, kam vzít děti ze školní družiny na výlet. Děti hodně cestují a mnoho zajímavých míst už znají. Volba pátého a šestého oddělení nakonec padla na Zoo v Liberci a blízký zámek Sychrov.

Ve čtvrtek 26. 4. 2012 jsme hned ráno nastoupili do přistaveného autobusu a vyjeli plni očekávání do nejstarší zoologické zahrady na území bývalého Československa (zal. 1919), proslavené chovem bílých tygrů, takinů čínských a dalších unikátních druhů zvířat. Ukázalo se, že to byla šťastná volba. V zoologické zahradě bylo kromě nás jen málo návštěvníků. Zvířata se nerušeně vystavovala jarnímu sluníčku a dováděla ve výbězích. Děti měly dost času i prostoru si je prohlédnout a třeba i vyfotit. Ani se nám nechtělo odcházet. Ale čekal nás oběd a další program.

Oběd byl pro mnoho dětí zlatým hřebem programu. V restauraci v Sychrově nás čekala na stolech připravená malinovka. Vzápětí přibyl i kuřecí řízek s bramborovou kaší, po kterém se olizovali i ti nejvybíravější mlsouni. Po obědě jsme se pěšky přesunuli na zámek Sychrov, kde nás už očekávala velmi milá a trpělivá paní průvodkyně. Ukázala dětem nejzajímavější místnosti v zámku a vysvětlila nám, jak a k čemu sloužily v běžném zámeckém životě. Okouzlily nás příjemné interiéry zdobené krásnou řezbářskou prací a plně vybavené funkčním zařízením.

Děti ani po tak náročném programu nejevily známky únavy, ale domů se už všechny těšily. Byly plny krásných zážitků. Fotografie z výletu si můžete prohlédnout na webu školy. My už plánujeme, kam se vypravíme příště.

Vychovatelky ŠD

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Alena Gabalová
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Alena Gabalová
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.