Školní okénko

Vážení rodiče a příznivci našeho „okénka“,

prázdniny utekly jako voda a my jsme tu opět s naší pravidelnou rubrikou o aktivitách základní školy. Do prázdninového dvojčísla se naše zaslané „okénko“ bohužel nevešlo, ale najdete ho na webu města. Školní výuka má za sebou teprve tři týdny, přesto jsme ale již podnikli několik exkurzí, někteří dokonce stihli školu v přírodě i spaní ve škole a poslední týden v září odjely děti do Polska. Podle zájmu dětí chystáme i jazykový pobyt v Anglii.

Stejně jako loni jsme i letos otevřeli čtyři první třídy, tak doufáme, že se našim novým žáčkům bude u nás líbit. Přestože se celé prázdniny ve škole mohutně budovalo, bouralo a přistavovalo (dvě nové učebny), byla škola perfektně připravena, vyzdobena a výuka probíhá podle plánu.

Pro první i druhý stupeň naše škola nabízí mnoho zájmových kroužků a volitelných předmětů (viz předchozí číslo). Nově jsme letos nabídli i německý jazyk jako volitelný předmět (od 7. třídy) a málem se na některé děti nedostalo. V prosinci bude opět Den otevřených dveří a po celý rok i celoškolní soutěže, olympiády, sportovní kurzy, výlety, exkurze, návštěvy divadélek či výstav a školy v přírodě. Na škole působí výchovní poradci (jeden pro volbu povolání) i speciální pedagog pro děti s individuálním vzdělávacím plánem.

Kontakt na školu, informace o kroužcích, aktuálním dění, fotografie z akcí a možnost posílání svých námětů a připomínek hledejte i letos na našich webových stránkách „zsroztoky.cz“ - buďte prosím trpěliví, připravují se úplně nové webové stránky.

Prvňáčkům i ostatním dětem přeji za všechny pedagogy hodně pěkných zážitků a studijních úspěchů. Na čtenou příště se těší

Věra Zelenková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Alena Gabalová
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Alena Gabalová
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.