Školní okénko

Vážení rodiče,

v tomto podzimním čísle Vám nabízíme k nahlédnutí pár zajímavých aktivit a zároveň Vás srdečně zveme na tradiční Den otevřených dveří, který se bude konat 10. a 11. prosince, a zároveň na oslavy 80. výročí otevření naší základní školy dne 28. 11. do hotelu Academic, kde bude instalována výstava fotografií, proběhne zde křest knihy, kterou děti vytvořily v rámci školního projektu, a zhlédnete i krátké kulturní vystoupení našich žáků. Na čtenou příště se těší

Věra Zelenková

Preventivní programy v měsíci září

Ve čtvrtek 13. 9. se uskutečnila beseda pro žáky 8. a 9. tříd. Tématem přednášky bylo fyzické násilí, sexuální zneužívání, domácí násilí, využívání internetových sociálních sítí a trestní zodpovědnost. Beseda probíhala v každé třídě zvlášť, aby žáci dostali větší příležitost se ptát na věci, které je zajímají v jejich vlastní třídě.

Ráda bych touto cestou poděkovala paní Jitce Šatavové a Mgr. Zuzaně Pácalové z Fondu ohrožených dětí za jejich zajímavou přednášku, která se u žáků setkala se zájmem.

V úterý 18. 9. si žáci II. stupně mohli vyzkoušet prvky sebeobrany a strategie chování v krizových situacích pod vedením ing. Jiřího Schwertnera ze Školy bojových umění a sebeobrany Wing Tsun, jejich výuka probíhá v rámci „Projektu prevence šikany a násilí mezi dětmi a mladistvými“.

M. Černá

Návštěva městské knihovny

Třetí říjnový týden navštívili prvňáčci z Roztok městskou knihovnu. Pro některé to byla úplně první návštěva, na které se dozvěděli, jak to v knihovně vypadá a co musí udělat, pokud by do knihovny chtěli začít chodit. Paní knihovnice pro všechny děti připravily dětské knížky, které si mohly prohlédnout, a z jedné z nich si poslechly příběh o strašidlech. Protože se blíží Halloween, jedna paní knihovnice si dokonce oblékla čarodějný klobouk a předvedla dětem malé kouzlo.

V závěru návštěvy si děti samy v dětském koutku prohlížely knížky a časopisy. Návštěva se všem moc líbila.

Žáci 1. A a 1. B

Návštěva v Polsku

V prvním podzimním dnu jsme odjeli s 18 žáky do polské Skawiny. Teplé slunečné počasí nás provázelo po celou dobu našeho pobytu. Naši polští přátelé nám připravili náročný, ale velmi pěkný a zajímavý program: sportovní utkání ve fotbale a přehazované mezi našimi a polskými žáky, výlet do Krakowa s prohlídkou Wawelu, návštěvu ve výrobně cukrovinek či interaktivní dílnu v technickém muzeu. Nejvíce se dětem líbila návštěva v muzeu miniatur, dále atrakce v největším polském aquaparku a solné doly v Bochni Srdečné a milé přijetí našimi polskými přáteli bylo pro nás pohlazením na duši a velice těžko jsme se loučili. Doufáme, že je na jaře přivítáme v Roztokách. Díky všem, kteří se na organizaci naší návštěvy v Polsku podíleli.

M. Bartulíková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Alena Gabalová
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Alena Gabalová
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.