Školní okénko

Vážení rodiče,

adventní čas je tu a my bychom Vás v tuto předvánoční dobu chtěli potěšit několika zprávičkami o našem konání a vyučování. Některé příspěvky napsaly i Vaše děti, tak čtěte prosím pozorně, ať můžete chválit. Jelikož je toto poslední číslo Odrazu v letošním roce, chci Vás srdečně pozvat na Den otevřených dveří dne 10. a 11. prosince a za celý pedagogický sbor Vám všem popřát šťastné a poklidné Vánoce a dětem samozřejmě mnoho splněných přání. Na čtenou „za rok“ se těší

Věra Zelenková

Výlet do Prahy lodí

Nejdřív jsme se sešli na nádraží a pak jsme jeli chvíli vlakem. Potom jsme procházeli Prahou od nádraží až k lodi, která se jmenovala Moravia. Když jsem nastoupili do lodi, tak chvíli trvalo, než se rozjela, a zatím jsme svačili. Když se rozjela, tak nám paní učitelky rozdaly úkoly, které jsme měli vyplnit. Trvalo nám to docela dlouho. Viděli jsme Karlův most, který založil Karel IV a má 16 oblouků, také Pražský hrad a Černou věž. Samozřejmě jsme viděli Rudolfinum, kde se stal prezidentem T. G. Masaryk, a také Národní divadlo.

J. Havlíková a N. Procházková z 3.B

Hrusice

V Hrusicích bylo krásně, sice nám počasí moc nepřálo, ale bylo to krásné. Viděli jsme rodný dům Josefa Lady a jeho sochu. Také jsme viděli hospodu U Sejků, kde byl namalovaný nejznámější obraz Josefa Lady. Potom jsme šli do muzea a viděli jsme věci z jeho života, také knihy a mnoho obrazů. I obrazy jeho dcery Aleny.

A. Jursíková z 3.B

Halloween párty - disco pro 1. stupeň ZŠ

Tradice Halloweenu se pomalu zabydluje i u nás, v Čechách.

Je to příležitost si zařádit, zastrašit si, či se naopak trochu bát. Fantazii se o Halloweenu meze nekladou. Letos si děti z celého roztockého prvního stupně Halloween pořádně užily. Dne 29. října se v 17 hodin spustila halloweenská discopárty, která se konala ve školní jídelně a z části také na školní zahradě. Účast strašidel byla vysoká a přežití na začátku opravdu nebylo jisté. Fantazie dětí i rodičů se projevila jako nekonečná, kostýmy byly nádherné. Tančili s námi upíři, čarodějnice, mumie, kat, Spider-Man a mnoho dalších příšer. Nakonec všichni přežili a vytancováni, plni zážitků se v 19:30 vydali do svých domovů.

Rády bychom jménem školy a organizačního týmu „starších čarodějnic“ poděkovaly rodičům za množství výborného jídla, některé kousky na 100 % halloweenské, a pití, kterým tuto akci podpořili. Také díky za kreativitu při výrobě masek a za podporu ve formě hojné účasti. Jsme rádi, že je spolupráce mezi školou a rodiči tak dobrá. Vaše děti jsou úžasné, a proto je důležité spojit síly v jejich prospěch. Speciální dík patří také restauraci Na Vrškách za 5 kg teplých hranolek s kečupem, přišly velice vhod. Halloween už je za námi a my můžeme upřímně říci - řádně jsme ho oslavili a zase jednou přežili.

Za organizační tým P Zwinz

Výstava loutek v Husově sboru

Začátkem listopadu navštívili prvňáčci z Roztok Husův sbor, kde si mohli prohlédnout výstavu loutek, které hrály v pohádkách v divadélku Kvítko. Paní učitelka Bartulíková dětem zahrála pohádku, ve které Kašpárek loutky dětem představil a něco jim o nich pověděl. Největší zážitek však byl, když si děti mohly vyrobit vlastní loutku. Stačila na to jedna větší brambora, kterou děti s pomocí paní Bartulíkové a Drdové nazdobily, oblékly a v závěru si s nimi i zahrály divadélko. Všem se to moc líbilo. Děkujeme.

Děti z 1.A a 1.B

Výuka v souvislostech

Koncem září si třídy 7. B a 8. B udělaly společný výlet do IQ parku v Liberci - interaktivního, zábavně naučného science centra. Ve 4 podlažích se zde nachází více než sto exponátů, které jsou doplněny informacemi zaměřenými na příslušný jev. Tyto exponáty jsou v maximálně možné míře názorné a umožňují zapojení návštěvníka do jejich fungování. Žáci si tak v praxi ověří učivo z mechaniky, termiky, optiky, akustiky, elektromagnetismu, ale např. i z biologie.

O měsíc později vyjely obě sedmičky do Mořského světa v Praze, kde pro ně byla přichystána zajímavá exkurze s průvodcem. Zde si žáci mohli prohloubit znalosti z učiva o rybách a parybách.

B. Valiová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.