Školní okénko

Vážení rodiče,

konec roku ve škole tradičně vyplnily výlety do vánočně vyzdobené Prahy i do SČM v Roztokách, školní besídky, den otevřených dveří a vánoční zpívání na schodech. Nyní v lednu nás především čeká zápis prvňáčků, tak doufáme, že se jim v naší škole líbilo, pokud ji na den otevřených dveří v prosinci přišli s rodiči okouknout. Zdá se, že jsme ty Vánoce i „konec světa“ ve zdraví všichni přežili, a proto se můžeme směle pustit do plnění svých novoročních předsevzetí i ostatní běžné všední práce. Hodně úspěchů, sil a hlavně zdraví v roce 2013 všem čtenářům i dětem přeje za celou ZŠ redaktorka tohoto školního okénka

Věra Zelenková

Návštěva SČM

Dne 7. prosince navštívila naše třída 3. A dvě výstavy v roztockém muzeu. Viděli jsme sbírku vánočních ozdob a pak dětského oblečení. Nejvíc se nám líbily ozdobičky ve tvaru hudebních nástrojů vyrobené z malých korálků. Velmi krásné byly také malé červené šatičky a starý kočárek. Po výstavě jsme ještě zašli do kafírny ProVás, kde jsme si trochu zamlsali. Nakonec jsme si koupili i pár vánočních dárečků. Exkurzi jsme zakončili příjemnou procházkou v zámeckém parku.

I. Hrabětová z 3. A

Oslavy 80. výročí otevření budovy ZŠ

Dne 28. 11. 2012 se konaly oslavy 80. výročí otevření budovy základní školy a zároveň ukončení projektu Informační centrum pro moderní školu.

Slavnostní program začal velmi netradičně ukázkou z filmu „Cesta do hlubin študákovy duše“ - a to ukázkou nejen filmovou, ale i hereckou etudou paní učitelky Moravcové se žáky školy. Herecké výkony byly opravdu obdivuhodné. Naštěstí názory učitelů prezentované z filmu již dávno v současné škole neplatí.

Po projevech pokračoval večer kulturním programem, prezentací videa z minulosti a současnosti školy, křtem knížek, autorským čtením a nakonec vernisáží výstavy fotografií v prostorách hotelu. Vybraní pracovníci školy byli oceněni vedením školy a města Roztoky za dlouholetou kvalitní práci ve školství - Mgr. Blanka Hroudová, Jana Hostková, Mgr. Jan Mráček, Mgr. Lenka Rosičová, Hana Šestáková a Mgr. Věra Zelenková - děkujeme moc za ta léta, za ty stovky žáků.

Celý večer byl představením talentů žáků školy v několika oblastech - jazykové, literární, recitační, fotografické, pěvecké. Výsledky jejich talentu a práce pod vedením učitelů školy a lektorů projektu jsou obdivuhodné a škola je právem hrda na své žáky i zaměstnance.

Po slavnosti každý host obdržel knížku Osobnosti Roztok a Literární almanach. Navíc jsme vydali kalendář na rok 2013 s pracemi žáků školy. Věříme, že nejen tyto malé dárky budou připomínat všem hostům nádherný večer.

A. Gabalová, ředitelka ZŠ

ŠKOLNÍ PLES

Zveme všechny přátele školy na 2. školní ples, který se bude konat 25. ledna 2013 v tělocvičně ZŠ v Zaorálkově ulici.

Vstupenky budou v prodeji od 13. ledna v obou školních budovách. Děkujeme předem za příspěvky do tomboly a sponzorské dary.

Více informací najdete na webové stránce školy v lednu 2013.

A. Gabalová, ředitelka ZŠ

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Alena Gabalová
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.