Školní okénko

Vážení rodiče, zatímco si v lednu příroda pěkně spinkala pod peřinou sněhu, my ve škole jsme naopak bděli a finišovali se známkami za první pololetí. Doufám tedy, že se všem dětem podařilo získat co nejlepší vysvědčení a nám rodičům tím pádem udělat radost. V době, kdy vzniká tento příspěvek, právě probíhají první zápisy budoucích prvňáčků a dokončují se také přípravy na náš 2. školní ples. O tom všem tedy příště. Na čtenou za měsíc se těší

Věra Zelenková

Jak se dělá čokoláda?

My ze 7. B už to víme, protože jsme ve čtvrtek 10. ledna všichni vyrazili do muzea čokolády v Praze, abychom na vlastní oči a „chuť“ zjistili, kde se berou všechny ty ingredience k výrobě čokolády a jak taková kvalitní pochoutka vzniká a chutná. Kakaová víla u vchodu do Choco-Story muzea nás po chvíli čekání pozvala do kouzelného světa historie čokolády. Zde jsme absolvovali fundovaný výklad k historii pěstování a výroby čokolády, zdařile jsme zodpověděli i pár „záludných“ otázek paní průvodkyně, zhlédli zajímavé exponáty i film a nakonec jsme se dočkali i předvedení výroby skutečných čokoládových pralinek, které jsme při odchodu s radostí slupli. Někteří z nás si na závěr v přilehlém obchůdku zakoupili i pár „čokomlsů“ na doma.

Třída 7.B

2.A na zimní škole v přírodě

Hned po vánočních prázdninách jsme 6. ledna vyjeli na zimní školu v přírodě. Probíhala v Krkonoších v okolí Liberecké boudy, kde jsme byli ubytováni. Užili jsme si sněhu i lyží a bobů. Všichni jsme se naučili lyžovat. Lyžování i koupání v bazénu bylo příjemné.

Večerní hry na téma Tom a Jerry byly vyvrcholením každého dne.

Líbilo se nám úplně všechno, proto moc děkujeme všem, kteří se nám věnovali -paní učitelce Rosičové, paní as. Cozlové a manželům Kořínkovým.

Žáci 2.A

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.