Školní okénko

Vážení rodiče,

první jarní měsíc je sice tady, ale v dnešním okénku si ještě připomeneme několik událostí zasypaných únorovým sněhem. Nejdříve různé olympiády a výsledky testování SCIO, pak sportovní soutěž, čokoládový den v ŠD, školní ples a nakonec se podíváme na nejdůležitější událost - zápis dětí do prvních tříd, ke kterému přišlo přes 140 dětí.

V článcích je mnoho jmen úspěšných dětí, tak vám přeji, ať zde najdete to vaše. Hezké a zajímavé počtení přeje

Věra Zelenková

Okresní olympiády a naše úspěchy

Po školních kolech olympiád v češtině a angličtině se jejich vítězové vydali v únoru hájit barvy naší školy do Dolních Břežan. Okresní kolo OČJ mělo letos 30 soutěžících. Jen o dva body uteklo Denise Kosíkové z 9. A třetí místo, takže skončila čtvrtá, a Attila Zinčak z 9. B obsadil 8. místo. Olympiáda v anglickém jazyce probíhala obdobně, i když zde je více kategorií. V kategorii I. A obsadil pěkné 4. místo Pavel Vorel, žák 7. B, a ve starší kategorii II. A získala 7. místo Doreen Pritt-sová z 9. A a 15. místo Kateřina Krajinová z 8. A. Naši žáci zabodovali nejlépe v olympiádě dějepisné, kde Jahana Panenková z 8. B získala bronz - 3. místo. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za účast.

V. Zelenková

Testování Stonožka KEA 9 - LISTOPAD 2012

Do testování 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií se zapojilo celkem 628 škol a 17 106 žáků z celé ČR. Tabulka obsahuje výsledky v jednotlivých testech ve třech parametrech: 1. Skóre - je dáno součtem bodů v testu, 2. Čistá úspěšnost -vyjadřuje poměr mezi skóre dosaženým v celém testu a maximálním počtem bodů v testu, 3. Percentil - je procento základních škol, které naše škola předstihla, tedy, které skončily za naší školou.

Průměrné skóre - všechny ZŠ

Průměrné skóre - naše ZŠ

Průměrná čistá úspěšnost - všechny ZŠ

Průměrná čistá úspěšnost - naše ZŠ

Percentil naší školy

Český jazyk

19,2

20

48

50

53

Matematika

9,3

10

30,9

34

51

Anglický jazyk

14,4

19

32

42

61

Obecné studijní předpoklady

25,1

25

41,8

42

52

Výsledky devátých tříd jsou skutečně velmi dobré, ani v jednom testu jsme neskončili ve slabší polovině. Několik žáků dosáhlo percentil nad 90 /tedy 90 % testovaných žáků se umístilo za nimi/, dokonce i ve více testech. Dva žáci - Lukáš Maršík v matematice a Jan Skalník v anglickém jazyce dostali ocenění od společnosti SCIO za nejlepší výsledek ve Středočeském kraji - percentil 100. Gratulujeme!

A. Gabalová

První a druhé místo v ping-pongu!

Dne 7. února se zúčastnila ZŠ Roztoky okresního kola turnaje ve stolním tenisu v rámci AŠSK v Rudné u Prahy. Chlapci zvítězili v konkurenci dalších devíti družstev ve složení - Ondřej Novák, Jakub Jakoubek, Miroslav Dalihod a Lukáš Navrátil. Ve finále se jim podařilo zdolat tým Tře-botova 4:1, s nímž v základní skupině prohráli. Děvčata, která reprezentovala Kristýna Pejřilová a Kateřina Kostrová, obsadila pěkné druhé místo z devíti týmů, když ve finále podlehla dívkám z Vraného 2:3.

L. Roučka

Čokoládové odpoledne ve školní družině

V únoru se uskutečnil ve školní družině zábavný workshop o čokoládě. Děti zhlédly krátký film o původu a vývoji čokolády, prohlédly si kakaové lusky i boby a ochutnávaly různé druhy čokolády. V praktické části si děti vytvořily čokoládový obrázek, čokoládové obtisky dlaní a vymodelovaly si výrobek z čokoládové hmoty. Všechny výtvory si děti následně odnesly domů. Celá družina krásně voněla a děti byly spokojené.

Školní družina Roztoky

Školní ples podruhé

V pátek 25. ledna se uskutečnil 2. ročník školního plesu a byl stejně úspěšný jako ten první. Celkem 130 hostů přivítala tělocvična v žalovské budově v modro-bílo-stříbrném šatu, do tance zval orchestr KralupSwing, pod pódiem lákala bohatá tombola včetně divokého kance. O předtančení se postarala skupina Caramelka a předvedla své umění ve dvou vystoupeních - stepu a kankánu. Program později večer skvěle doplnily dámy z Úholiček pod vedením paní Terezie Kořínkové - pirátky z Karibiku byly nejenom šarmantní, ale zvítězily nad zlem. Hosté si mohli pochutnat na koláčcích, ale i skvělé večeři - řízku s bramborovým salátem. Zábava byla skvělá, tančilo se do posledních tónů, hudebníci prodlužovali nakonec dvakrát. Budeme se těšit zase příští rok!

Zároveň chceme poděkovat všem sponzorům, kteří nám přispěli finančním darem nebo darem do tomboly: Město Roztoky, rodina Roškotova, rodina Pohlova, paní Uvarovová, rodina Laštovkova, Úsovsko Food, a. s, rodina Stopkova, paní Lainová - MAGDALA, Ing. Josef Brázda - TER-SSIO PLASTICS, Holeček + Gotschalk - Železářství, paní Bílková - Chovatelské potřeby, MAUR, s. r. o., Alfagraf, s. r. o., pan Hanslík, paní Růžičková - Textil, pan Houser - AUTOHOUSER, pan Pokorný - LincolnCar. cz, manželé Šveňkovi, pan Šlancar - Vinařství Ludwig, pan Bohatý -IMMOCAR, paní Svobodová - Lékárna Roztoky, Obec Úholičky, pan Sedláček, Ing. Milan Rosič, Floral Atelier Roztoky, Vinotéka Roztoky, Gastroplus Louny s.r.o - pan Petr Novotný, Bidvest Foodservis.

A. Gabalová

Poděkování sponzorovi

Vedení Základní školy Roztoky, okres Praha-západ, by touto cestou chtělo velmi poděkovat paní Johaně Turnerové za finanční dar, který poskytla naší škole v prosinci 2012. Mockrát děkujeme.

A. Gabalová

Zápisy do 1. tříd

V tuto chvíli se přihlásilo k zápisu do základní školy 145 dětí. Zápisy proběhly 28. a 29. ledna 2013. Také se konaly ještě zápisy náhradní, jelikož někteří byli na dovolených anebo onemocněli. Podle informací rodičů můžeme očekávat přibližně 15 odkladů, což není nijak vysoké číslo k předcházejícím rokům. Každým rokem přibližně kolem 18 rodičů žádá pro své dítě odklad školní docházky. Musím konstatovat, že tyto odklady jsou většinou pro děti prospěšné. Pravidla pro žádost se od loňského roku nezměnila, což znamená, že zákonný zástupce musí k žádosti doložit zprávu pedagogicko-psychologické poradny a odborného lékaře (dětského). V letošním roce přišel pouze jeden chlapec, který nedosáhl šestého roku v požadovaném termínu do 31. 8. V tomto případě je zahájeno správní řízení, než budou všechny náležitosti pro vstup do školy vyřízeny, jak již informovala paní ředitelka A. Gabalová na webových stránkách školy, kde byla uveřejněna i registrační čísla přijatých dětí. S největší pravděpodobností budou v žalovské budově otevřeny dvě třídy a v budově Roztoky tři třídy. To přináší pro školu mnoho problémů, jednak prostorových, ale i personálních (budou přijati noví pedagogové). V současné době se již rozběhl kurz Předškoláček, a to v obou budovách, celkem osm skupinek.

Chtěla bych poděkovat všem příchozím i všem, kteří zápis připravovali, že proběhl v příjemné atmosféře, a vzkazujeme budoucím prvňáčkům, že se na ně moc těšíme. Schůzka rodičů budoucích žáků prvních tříd se bude konat 13. června 2013 v 17 hodin ve školní jídelně v Roztokách.

D. Blechová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.