Školní okénko

Vážení rodiče,

právě nás minuly jarní prázdniny i Velikonoce, tedy trocha odpočinku, a proto nás nyní ve škole čeká hlavně finišování ve výuce a (ani se tomu nechce věřit, jak to letí) čtvrtletní bilancování naší práce. Přihlášky na střední školy jsou také odevzdány, takže v tuto chvíli vrcholí ve výuce hlavních předmětů přípravy na přijímací řízení na gymnázia, které začne 22. dubna. Přejeme tedy všem budoucím studentům u „přijímaček“ málo strachu a hodně štěstí. Na čtenou příště se těší

Věra Zelenková

Budou z nás básníci?

V naší škole se již stává tradicí, že v únoru probíhá školní kolo recitační soutěže. Poté následuje kolo oblastní, které pořádá ZŠ Rudná. V letošním roce byla soutěž opět rozdělena na 4 kategorie. Výborné zastoupení bylo hlavně v kategorii první a čtvrté, kde recitátoři předvedli úžasná vystoupení. Vítězi se stali D. Prittová (4. kategorie 7.-9. ročník) a A. Lauermannová a L. Minksová (1. kategorie 1.-2. ročník), které se dělily o první místo. V 2. a 3. kategorii byly výkony více vyrovnané. Zde získali ocenění V. Maršová a jediný chlapec Š. Dvořáček. V letošním roce porota, která se skládá z učitelů a paní ředitelky, udělila poprvé i čestné uznání za recitaci vlastní básně Kateřině Sehakové. Koncem března nás někteří z účinkujících budou reprezentovat v oblastním kole, doufám, že úspěšně.

D. Blechová

Odpoledne s cimbálovou muzikou

Pro školní družinu nám přijela zahrát cimbálová hudba folklorního souboru Rosénka, který působí již přes 30 let a věnuje se převážně oblasti Uherského Hradiště. Setkat se s ním můžete nejen na prknech Dejvického divadla v Praze, kde má svůj současný domov, ale také na různých festivalech napříč celou Evropou. Moravské kroje, tance i lidové písně obdivovali i diváci v Africe a muzika, která nám hrála, míří v létě do Spojených států amerických. Pro mnohé naše děti to bylo poprvé, kdy viděly cimbál a lidové kroje jinak než ve vitríně muzea. Povídali jsme si o Moravě, muzikanti pěkně hráli, naučili nás jednu ze svých písní, děti si zatančily a mohly si vyzkoušet, jak se chodí v kroji. Zvlášť pro holčičky to bylo překvapení, kolik sukní je vlastně ukryto pod pestrobarevnou svrchnicí. Celý pořad jsme zakončili písní Hojačky a s muzikou jsme hráli a tančili všechny možné i nemožné varianty, jako například skákačky, podkoleňačky, pískačky, a my jen s úžasem sledovali, co všechno muzikanti dovedou.

Školní družina

Preventivní programy

V únoru v naší škole proběhly preventivní programy v jedenácti třídách na prvním i druhém stupni. Učitelé si mohli vybrat pro svou třídu přednáškový cyklus, který je nejvíce zaujal. Na prvním stupni si paní učitelky vybraly pro své třídy Etiketu stolování a Etiketu do škol aneb Základní pravidla chování ve škole a na veřejnosti. Na druhém stupni to byly přednáškové cykly: Jednat s lidmi - to je umění, Rozdíly etikety v ČR a v zahraničí. Žáci si z těchto seminářů odnesli praktické zkušenosti do každodenního života. Tyto programy nabízí brněnská Poradna online.

M. Černá

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.