Školní okénko

Vážení přátelé školy,

je konec srpna a školní rok 2013/2014 je za dveřmi. Všichni zaměstnanci si již plní své pracovní povinnosti a já věřím, že jsme si všichni dostatečně užili sluníčka a teplého počasí a společně se můžeme s elánem pustit do práce, která nás čeká.

A nebude to jednoduché. Každý, kdo prošel kolem budovy školy na Školním náměstí, rozumí, o čem mluvím. Konečně se totiž začalo stavět. Dostavba, na kterou se čekalo tak dlouho, je v plném proudu a už teď se těšíme na chvíli, až bude vše postavené. Ale to bude nějaké měsíce trvat a my musíme vydržet a přizpůsobit se omezením, která jsou nevyhnutelná pro zajištění bezpečnosti žáků a zaměstnanců školy. Největší omezení se týká používání zahrady - pro výuku i pro činnost školní družiny bude celý prostor za budovou uzavřen až do odvolání. Chci ujistit rodiče, že stavba nijak neovlivní samotnou výuku, neboť budeme dbát na to, aby hlučnější práce byly uskutečněny v odpoledních hodinách a o víkendech. Ale přeci jen žádáme rodiče o trpělivost a pochopení. Věřím, že vše s podporou rodičů zvládneme.

V průběhu léta se jako obvykle ve škole uklízelo a pracovalo. Bohužel, tentokrát nás postihly i havárie - následkem povodní byla spodní vodou zatopena kotelna v žalovské budově, pak jedna prasklá trubka na WC v 1. patře v budově školní jídelny a družiny způsobila škody ve všech patrech budovy a koncem července po velkém dešti byl ještě jednou zatopen suterén, kde se nachází malá tělocvična - fitness centrum. Následky těchto katastrof budeme odstraňovat ještě dlouho a ukázalo se, že finančně nejnáročnější bude zabezpečit chod kotelny v Žalově. Nejvíce času si vyžádá výměna podlahy ve fitness centru, protože i když používáme vysoušeče, bude trvat cca 2 měsíce, než budeme moci položit novou podlahu.

A ještě stručně výčet prací ve škole - dali jsme: vyklidit půdu a vyčistit ji od holubů, vymalovat prostory kuchyní a jídelen, učeben a chodeb ve všech budovách, vyměnit lina ve dvou učebnách v Žalově, vybrousit a nalakovat parkety ve třech učebnách v roztocké budově, vyčistit světla v učebnách, opravit žaluzie, navýšit počet umyvadel s novým obkladem ve třídách v Žalově, nainstalovat novou tabuli v učebně přírodopisu, ve spolupráci s Městem Roztoky přeinstalovat 3 tabule kvůli dostavbě. Ve školní jídelně v Roztokách bylo vybudováno druhé výdejní okénko, které velmi zrychlí a zjednoduší výdej jídel. Objednali jsme nové vybavení do učeben a kabinetů - učebnice, pracovní sešity, nábytek, koberce, pomůcky, upgrade programů pro školní jídelny.

Vedení školy děkuje všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na pracích ve škole. Zejména naše poděkování patří Technickým službám a panu Sládkovi za spolupráci (např. při úklidu po zatopení), instalatérům - panu Kumžákovi, Sellnerovi a Tošnerovi za okamžitou reakci a péči, panu Koutovi, který maloval některé prostory dvakrát kvůli vodě, elektrikářům - panu Čížkovskému a Královi, že přicházeli do školy hned po několikanásobném problému s elektřinou...

Největší poděkování patří panu Procházkovi, školníkovi v roztocké budově, za skvělou a neúnavnou práci. Poděkování patří i paní Pelcové, školnici v Žalově, a všem uklízečkám. Úklid je pro nás v současné době nejdůležitější.

Přeji nám všem hodně trpělivosti v nastávajícím období, hodně úspěchů, skvělé výsledky a pohodu v novém školním roce 2013/2014.

Mgr.
Alena Gabalová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.