Školní okénko

Vážení rodiče,

duben je všeobecně vždy měsícem bezpečnosti, letos i Velikonoc, ale ve škole je především měsícem čtvrtletního hodnocení a pilování vědomostí potřebných na dubnové přijímací zkoušky na gymnázia. Březen, kterého se naše „Okénko“ týká, byl pro naše aktivity sice kratší o týden prázdnin, ale i tak jsem tu pro vás připravila pár ukázek z pestrého života naší školy, které by, alespoň podle mne, stály za přečtení. Proto čtěte, hodnoťte, a hlavně v různých aktivitách podporujte své děti, protože to je pro ně ta největší motivace v životě. Přeji všem krásné Velikonoce a na shledání příště se těší

Věra Zelenková

Návštěva amerických studentů u nás ve škole

V pátek 21. března se žáci devátých tříd sešli již potřetí se studenty z USA, kteří u nás v rámci svých vysokoškolských studijních oborů studují jeden semestr český jazyk. Na začátku jsme si opět zazpívali všichni společně dvě písničky za kytarového doprovodu p. učitele M. Bulaka, L. Burdy a Petra Kadeřábka. Gábina Gaislová očarovala všechny svým krásným hlasem. Všichni žáci a studenti se představili a potom následovala společná práce v osmi utvořených skupinách. Každý tým si mohl vybrat jedno ze tří témat na tabuli a toto téma písemně zpracovat na plakát. Druhá část byla konverzační -každý žák a student měl svou otázku na papírku a s tou obešel všechny ostatní, tak se všichni vzájemně lépe poznali. Bylo příjemné pozorovat a poslouchat spontánní rozhovory, naši žáci si s americkými studenty povídali o všem, co takové mladé lidi zajímá. Musím pochválit naše žáky za jejich angličtinu, z které jsem měla upřímnou radost.

Paní profesorce Petře Landergott přeji šťastné narození druhého potomka.

Michaela Černá

Preventivní program v žalovské tělocvičně

Pro žáky sedmých až devátých ročníků byla připravena v žalovské tělocvičně přednáška s MUDr. J. Preslem. Projekt ŘEKNI DROGÁM NE! vznikl ve spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR. Přednáška MUDr. Jiřího Presla, vedoucího lékaře Centra metadonové substituce DROP IN a špičkového odborníka na téma „návykové látky“, je založena na interakci mezi panem doktorem a žáky.

Michaela Černá

1. místo a pohár ve volejbale aneb Dívky zabodovaly

V úterý 18. 3. se naše volejbalistky z II. stupně vydaly dobýt svět. Volejbalové družstvo dívek ZŠ Roztoky se tohoto dne zúčastnilo okresního kola základních škol. Po vítězství v základní skupině nenašly roztocké dívky přemožitelky ani v semifinálovém a finálovém zápase a turnaj s přehledem vyhrály. Obhájily tak loňské vítězství. Vítězná sestava byla v podobě: Bára Chládková, Dominika Šárová, Amálie Nikodýmová, Aneta Rucke-rová, Kateřina Krajinová, Valerie Sasková a Kristýna Pejřilová.

Ladislav Roučka

Ve škole je Dračí doupě!

Kroužek her na hrdiny má za sebou půl roku a jedno téměř ukončené dobrodružství. Naše družina zažila mnoho zajímavých a náročných střetnutí, nemluvě o spoustě zábavy mezi hráči. Když se i snaha najít nocleh pro víc než tucet ozbrojených dobrodruhů v drobné uhlířské vesničce stočila téměř až k požáru, jistě si každý představí, jak napjatý byl spor o vlastnictví vzácné sošky, řešený střelbou z kuše, nebo herecký výkon „nevěřícího Tomáše“, když se vlastní rukou musel přesvědčit, že strom právě rozpuštěný něčím na prach bude ještě nebezpečný.

Právě se blížíme závěru dobrodružství v tajemném prokletém lese a hned, co se podaří vyřešit situaci v prastarém válečném pohřebišti, kam nás příběh zavedl, se chystáme do nedalekého obchodního městečka za dalšími příhodami.

Michal Sláma

Máte rádi zvířata? My ano Můj domov zoo

Jednoho dne, 21. 3. 2014, já a moje sestra jsme předváděli, co všechno dokážeme v zoo. Já jsem měl za sebou plavecký výcvik. Plaval jsem pořád dokola a moje sestra pořád chodila na souši dokolečka. Jéé, pardon, zapomněl jsem se představit, já jsem lední medvěd a moc rád jím výborné ryby. Najednou ke mně přišla třída 4. B ze Základní školy Roztoky. Dívali se na nás a divili se, co to děláme. Podíval jsem se na ně a jeden kluk mi připomínal jednoho chlapce. Ano, byl to on, Saša Fishman. Už jsem si říkal, že je tady asi podevátý. On a jeho spolužáci byli veselí, protože bylo krásné počasí a děti si mohly koupit ledovou tříšť a jít zpátky do školy. Přišel večer a já unaven šel zase spát.

Saša Fishman 4. B

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.