Školní okénko

Vážení rodiče,

nový školní rok 2014/2015 je tu a letos spolu s ním i spousta dalších školních záležitostí označených slůvkem „nový“. Ale „Školní okénko“, kde Vás budeme pravidelně každý měsíc jako vždy informovat o dění ve škole, zůstává postaru v časopise Odraz a za to jsme moc rádi. A jak je to tedy s těmi novinkami? Kromě nových prvňáčků (6 tříd), pedagogů a dalších pracovníků školy tu máme především nového pana ředitele Mgr. Petra Bezděku, kterému tímto přeji za všechny zaměstnance školy, a doufám i za rodiče, mnoho úspěchů, pracovního elánu, pedagogického nadhledu i optimismu v jeho nelehké práci.

Novotou voní i nová přístavba - levé křídlo školní budovy na Školním náměstí. Kromě 10 nových učeben a knihovny naleznete na nových místech v budově i ředitelnu (v přízemí), nové sborovny, „zástupcovnu“, pracovnu speciálního pedagoga i místnost paní sekretářky. Hlavně se novotou blýská podlaha v naší velké, vytoužené tělocvičně i multifunkčním/gymnas-tickém sále. Nejlepší by ale bylo vidět vše na vlastní oči. Věřím, že se mnozí z Vás přišli do školy podívat v den slavnostního otevření nové budovy, školu si sami prošli, „očichali a ohmatali“ a nyní už vědí, o čem mluvím. Jestli jste to ale nestihli, máte šanci ještě koncem roku, kdy tradičně proběhne Den otevřených dveří. Informace o výuce, Dnu otevřených dveří, kroužcích, prázdninách během roku, nabídkách školy, projektech, výletech i fotografie tříd z různých akcí opět naleznete na webu školy - www.zsroztoky.cz, který bude během září aktualizován.

Pohodový rozjezd v práci všem po dovolené či prázdninách přeje a na čtenou za měsíc se těší

Věra Zelenková

Déšť nás neodradil

Těsně před koncem školního roku se už tradičně odehrála školní Sportovní olympiáda pro 1. a 2. stupeň. Druhý stupeň nám ukradl sluníčko o den dříve a na nás, 1. stupeň, zbyl déšť a chlad.

Tým paní Cozlové, která je už tradičně organizátorkou her pro 1. stupeň, díky za to :), se ale nezalekl, nic nevzdal a zaimprovizoval. Uspořádali jsme „Olympiádu“ v prostorách nové školy, konkrétně v přízemní široké chodbě. Všechny děti měly možnost užít si různorodé disciplíny, třída střídala třídu, děti skákaly v pytlích, přetahovaly se o lano, třídily odpady na čas, lovily rybičky a účastnily se dalších aktivit s velkým nadšením. Menší prostor nikomu nevadil, moc jsme si to užili a byli rádi, že jsme to nevzdali a nezklamali těšící se soutěživé týmy. Samozřejmě byl někdo nejrychlejší, ale to už dnes není důležité, vítězové byli zkrátka všichni.

Za „Olympijský tým“ Petra Zwinz

Ulevte své domácnosti

Milí roztočtí, nejprve mnohokrát děkujeme vám všem, díky nimž se naše nová škola zelená od rostlinek vámi darovaných :). Je jim u nás moc dobře. A protože jste se tak osvědčili, zkoušíme vás tímto znovu požádat o podporu. S novým školním rokem vás znovu oslovujeme s prosbou o případné darování již nepoužívaného, nicméně stále funkčního, pokud možno kufříkového, šicího stroje/strojů :). Máme krásný ateliér v nové budově školy, dost velký na to, aby pojal šicí dílničku. Proto máte-li, nepoužíváte již a překáží vám, zavolejte prosím 602 799 266, rádi si dojedeme a odvezeme. Dětem uděláte radost a vašemu přístroji prodloužíte život. Jakákoli krejčovská panna, bude také velmi vítána. Zbytky látek, knoflíky, nitě... - sem s tím. Předem velmi děkujeme za podporu.

Za pedagogický sbor a nadšence šití
Petra Zwinz

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.