Školní okénko

Vážení rodiče,

doufám, že si ve víru předvolebních akcí, článků a letáků najdete i chvilku na naše „Nakoukání do života školy“, řečeno skoro Boratovým filmovým titulkem. My jsme totiž za první necelý měsíc školy kromě oprášení předprázdninových vědomostí a „zvykání si“ na školní povinnosti a nové rozmístění učeben stihli uskutečnit i pár zajímavých akcí, které podle mne stojí za zmínku. Než se tedy začtete do článků, chci vás ještě pozvat do nové části školní budovy na výstavu o Anne Frankové, která potrvá téměř do konce října. Pěkné oddechové počtení přeje

Věra Zelenková

Cesta ke chlebu...

Ve čtvrtek 18. 9. jsme s třídou 5. C jeli na exkurzi na statek Toulcův dvůr. Tato akce se jmenovala Cesta ke chlebu. Seznámili jsme se se základními obilovinami (pšenice, žito, ječmen, oves) a zjistili, co se ze kterého druhu vyrábí. Poté jsme si vyzkoušeli mlácení cepy a naučili se rytmickou říkanku, kterou používali mlatci, aby se nepomlátili. Z pšeničných a žitných zrn jsme si na velkých mlýncích umleli mouku, ze které jsme si za pomoci kvásku zadělali těsto. Z tohoto těsta jsme si vytvarovali malý chlebánek, který jsme pomazali slanou vodou a posypali kmínem nebo mákem. Nakonec jsme si v troubě upekli vlastní voňavé chlebánky. Na závěr jsme dostali recept, abychom si mohli pečení vyzkoušet i doma. Poznali jsme, jak složitá a dlouhá je cesta k upečení chleba. Výlet se mi moc líbil a na chlebánku jsem si moc pochutnal.

T. Bohdanecký za 5. C, Jana Mlynárová - třídní učitelka

Adaptační pobyt 7. A

Nejeli jsme nikam daleko, pěšky jsme došli do školní družiny s dekami a spacáky. Sešli jsme se po šesté večerní, ubytovali se v té největší třídě a začali připravovat večeři. Někdo si upekl selskou omeletu, někdo připravil Cézar salát či špagety se sýrem nebo pizzu, no skoro jako v televizním pořadu Prostřeno. Po večeři jsme skoro dvě hodinky hráli společenské a kolektivní hry. Škoda, že pršelo, mohli jsme je hrát na zahradě školy. Na karimatky jsme uléhali dost pozdě a ještě později jsme usnuli. Nevyspalí, unavení jsme ráno po společné snídani vyrazili jako „mátohy“ do školy. Ještě že se nezkoušelo! Zatím se to jeví, že jsme docela dobrá parta, snad to vydrží. Děkujeme paním učitelkám z „drůži“, že nás nechaly přespat.

M. Bartulíková za 7. A

Projekt Šance pro budoucnost pokračuje

S novým školním rokem pokračuje dlouhodobá činnost školy v oblasti poradenství a odborné péče pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v rámci projektu Šance pro budoucnost. Speciální pedagožky již začaly s reedukací podle vypracovaných individuálních plánů paní doc. O. Zelinkovou. Do školního klubu začali žáci docházet do doučovacích hodin pro utvrzení a zopakování učiva, proběhla již hodina v tvořivé dílně a vaření. V šesti skupinách byla zahájena mimoškolní výuka ČJ, M a AJ.

V listopadu připravujeme setkání výchovných poradců a učitelů předmětu Svět práce v rámci regionu. Setkání bude zaměřeno na předávání zkušenosti v oblasti kariérového poradenství. Během třídních aktivů 29. 9. v Žalově a 30. 9. v Roztokách jsou připraveny speciální pedagožky a lektorky školního klubu poskytnout informace rodičům o individuálním plánu žáka a práci v reedukačních hodinách včetně dalších informací o připravovaných aktivitách v rámci projektu Šance pro budoucnost.

Marie Bartulíková

Výstava v nové školní budově

Nové prostory, které škola získala dostavbou křídla, jsme se rozhodli využívat i jako výstavní prostor. Široká chodba, která obě budovy spojuje, a také prostor u růžového schodiště k tomu přímo vyzývá. Ve spolupráci s Židovským muzeem Praha zde bude v říjnu instalována putovní výstava s názvem ANNE FRANKOVÁ - odkaz pro současnost. Zahájení výstavy se uskuteční v pátek 3. října 2014.

Žáci se seznámí s osudem Anny Frankové zhlédnutím filmu a zpracováním pracovních listů, kterými je výstava doplněna. Pro veřejnost bude výstava přístupná vždy v pondělí od 14 do 17 hodin do 24. října. Individuální návštěvu si lze domluvit na telefonním čísle 604 717 254.

Dita Blechová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.