Školní okénko

Vážení rodiče,

uteklo to jako vždy a poslední měsíc školního roku je tu. Dnes se ale podívejme ještě na květen, kde stojí za připomenutí několik zajímavých akcí. Kromě školní akademie se někteří žáci, stejně jako loni, už se to asi stává naší tradicí, zúčastnili poznávacího a s výukou angličtiny spojeného týdenního zájezdu do Anglie. V příštím školním roce, pokud se nám podaří získat nový projekt, by dokonce jelo pár žáků nejen do Anglie, ale i do Rakouska, kde by byla také výuka - němčiny. A to vše pro děti zdarma, hrazeno projektem. Držte nám palce!

A co nás čeká teď, v červnu? Někteří vyjedeme na školy v přírodě či exkurze, deváťáci obhájí své absolventské práce, třídy se 10. 6. vyfotí, napíšeme poslední písemné práce, rozloučíme se s devátými třídami v našem malém kulturním sále 18. 6. - s 9. A v 17.00 hodin a s 9. B v 18.00 hodin - a nakonec si v pátek 26. 6. rozdáme vysvědčení. Děti se už teď těší na ředitelské volno (29. a 30. 6.), které jim o dva dny prodlouží prázdniny. Tak ať se vše vydaří!

Hezké počtení přeje

Věra Zelenková

Putování secesní Prahou

Naše putování započalo jako obvykle na roztockém nádraží. Po stopách Jana Pernera jsme se vydali do Prahy. Nejprve jsme si prohlédli budovu Masarykova nádraží a vyprávěli si o její historii, pak jsme přes park zamířili na Hlavní nádraží. Představovali jsme si krásné Vrchlického sady kolem nás a obdivovali secesní detaily Fantovy kavárny. Přes Václavské nádraží jsme se po stopách koněspřežky dostali až před Grandhotel Evropa a dál na Příkopy. V Obecním domě jsme navštívili krásnou secesní kavárnu a prohlédli si část vnitřních interiérů. Zapomněli jsme skoro na čas, a tak následoval rychlý přesun na historickou tramvaj, která nás dovezla až na Újezd, Tam nás v sadech a na hřišti pod stromy čekala výroba šperku inspirovaného secesí, tedy rostlinným motivem. Inspirace tu kvetla všude kolem nás. Díla byla zajímavá a nevšední. Šperk sloužil jako vstupenka na chystané překvapení - vyrazili jsme totiž do divadla. Představení ve foyeru Nové scény bylo humorné, bylo o neposlušných kůzlátkách a všechny nás pobavilo. Po skončení divadla jsme doprovodili pražské poutníky na metro a sami se vydali na nádraží. Ve vlaku nás čekal pracovní list, který jsme vyplnili, a už tu byly naše Roztoky.

J. Ramdanová

Třídy v Srní na Šumavě

V termínu od 18. do 22. května se třídy 1. C, 1. F a 2. D zúčastnily kurzu plavání, který byl součástí školy v přírodě v Srní na Šumavě. Děti absolvovaly intenzivní plavecký výcvik, ve kterém byly rozřazeny do tří skupin podle schopností. V průběhu týdne se mnozí zlepšili natolik, že byli přeřazeni do lepší skupiny. Všechny děti si nakonec odnesly diplom za své výkony. Děkujeme personálu hotelu za skvělé ubytování, stravu a ostatní služby.

O. Janoušková a Š. Kovaříková

Jak jsme dělali záhon aneb Projekt 8. A

Náš třídní projekt na zkrášlení školní zahrady byl celkem namáhavý, ale velice se vydařil. S tímto nápadem přišla naše paní učitelka a překvapivě většina reagovala celkem pozitivně. Nejdříve jsme vymýšleli místo pro náš záhon. Jako první začal kopat můj kamarád, který následně ohnul krumpáč a zlomil hrábě. Narytou hlínu jsme postupně odváželi třemi kolečky. Druhý den nám pan školník dovezl obrovskou hromadu kvalitní zeminy, která se měla pomocí lopat přemístit do vykopaného místa. To bylo velice vyčerpávající, ale naše zdatná skupina hochů to zvládla s přehledem. Poté jsme už jen přinesli pytle s hnojivem a nasypali jej na povrch záhonu. (Medek)... 

Pak naše paní učitelka Valiová začala běhat a vylepovat plakáty s prosbou o donesení různých trvanlivých květin. Kytky se nám pomalu nakupily a začaly jsme je s holkama sázet. Pak jsme je všichni zalili a šli vyrobit pro každou kytku kartičku, na kterou jsme malovali obraz jednotlivých kytek. Práce se nám velice líbila a myslím si, že naším záhonem jsme pěkně zkrášlili zahradu i okolí naší školy. (Brázdová) 

Děkujeme všem žákům, rodičům, učitelům a panu školníkovi za darované květiny, obstarání zeminy, hnojiva a kůry, jakož i za cenné rady :-)

B. Valiová, J. Mráček a 8. A

Školní jídelna

Školní jídelna při ZŠ Roztoky, ul. 17 listopadu 711, přijme na celý úvazek kuchařku/pomocnou sílu do kuchyně. Nástup 1. 9. 2015. Vyučení v oboru, praxe vítána. Strukturovaný životopis, příp. motivační dopis zasílejte na e-mail: michaela.labutova@zsroztoky.cz. Přijímací pohovory: 30. 6.-3. 7. a 24. 8.-28. 8., příp. dle domluvy (tel. 220 912 586, 733 543 060 nebo 797 979 107).

M. Labutová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.