Školní okénko

Vážení rodiče, počasí v září se opravdu mimořádně slunečně vyvedlo, tak doufám, že i rozjezd všech školáků se vyvedl obdobně slunečně. Během září jsme spíše akce zařizovali, než se jich účastnili, takže toto okénko má jen jeden, ale zato vydatný příspěvek.

V roce 2009 jsme 1. září přivítali ve škole 69 prvňáčků a mysleli jsme si, že to je hodně dětí, ale letos jich nastoupilo dvakrát tolik, takže jsme otevřeli šest prvních tříd! Klade to velké nároky na prostory, organizaci práce, školní jídelnu i družinu. Zatím se to zvládá bez větších problémů, tak snad nám to vydrží i nadále. Šesťáci na druhém stupni si po měsíci na nový systém výuky, kdy mají více učitelů a musejí se za výukou občas stěhovat, bez problémů také zvykli. Prvňáčci se začali už skutečně „učit" a to nejen obvyklé předměty, ale i angličtinu, kterou jsme v 1. třídě zavedli letos prvním rokem.

Zájmové kroužky, které škola dětem letos nabízí, začínají pracovat od října, tak snad jste si už vybrali. Jako lákadlo zde přinášíme článek o činnosti jednoho z nich. Několik žáků již koncem září vyjelo s učiteli do Anglie a Rakouska na studijní pobyty, kde pilují angličtinu či němčinu. Dovolil jim to nový projekt, kterým naše škola navazuje na předešlé úspěšné projekty financované EU a které jsou zaměřené na zvyšování kvality vzdělávání. O tom, jak se žáci v cizině měli, co zažili a viděli, napíšeme příště.

Mnoho dalších informací o aktuálním dění na škole nebo harmonogram budoucích akcí můžete sledovat i na našich webových stránkách.

Na čtenou za měsíc se těší

Věra Zelenková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.