Školní okénko

Vážení rodiče, naše poslední Školní okénko v tomto roce 2015 je tu a s ním samozřejmě informace o tom, co v té škole vlastně pořád děláme.

První čtvrtletní hodnocení je za námi, kroužky frčí ostošest, deváté třídy se již pilně připravují na dubnové přijímací zkoušky na střední školy, takže se v rámci této přípravy stihly otestovat na PC ve „Sciotestech" z Čj, Aj a M, protože tyto testy se velmi podobají přijímacím testům na SŠ. V přehledné výsledkové tabulce se pak ihned všichni testovaní dozvěděli, jak si stojí se svými vědomostmi nejen v rámci své třídy, ale i vůči ostatním testovaným deváťákům.

V listopadu se mnoho tříd, hlavně z prvního stupně, zajelo podívat na zvířátka do pražské zoo, aby se o nich jen neučili, ale aby je viděli i naživo. Starší žáci vyjeli spojit načerpanou teorii s praxí na soutěž do hotelu International nebo vyrazili za poznáním například do Prahy na Veletrh práce, kde si možná někdo z deváté třídy vyhlédl právě to své budoucí povolání. Žáci devátých tříd také tradičně začátkem prosince připravili pro své spolužáky mikulášskou nadílku v kostýmech čertů, Mikulášů i andělů.

Školní družina již dnes vyrábí krásné vánoční dárečky, které nabídne k prodeji na Dnu otevřených dveří 14. a 15. prosince. Tak nezapomeňte odpoledne přijít a udělat svým dětem - výrobcům malou radost svou návštěvou, či dokonce koupí nějakého dárečku.

Vánoce již klepou na dveře, proto mi dovolte popřát Vám všem čtenářům našeho „okénka" za všechny pedagogy naší školy hezký zbytek adventního času a krásné a pokojné prožití vánočních svátků.

Věra Zelenková

Putování druhé za svatou Ludmilou na Tetín

V neděli 18. října jsme ráno vyrazili z Roztok na hlavní nádraží, kde nás čekali poutníci z Prahy. Společně jsme nasedli do rychlíku do Berouna. Po modré turistické trase jsme se vydali na Tetín. Nejprve trochu poprchávalo, pak ale mraky rozfoukal vítr. Nakonec se i zvedla mlha a my se mohli rozhlédnout do krajiny kolem nás. Krajina kolem Tetína je krásná, i když zrovna není nejlepší počasí. Cestou jsme hráli hry a blížili se pomalu k cíli cesty. Na kraji Tetína jsme navštívili naši kamarádku Jindřišku, která s námi byla na závěrečné výpravě v Jáně a kterou jsme právě vzbudili. Nejprve jsme zamířili k hrádku, kde jsme četli legendy o svaté Ludmile a povídali si o jejím životě na Levém Hradci i na Tetíně. V kostele právě sloužili mši a my vcházeli na náměstíčko před kostelem za zvonění všech tetínských zvonů. Pan průvodce nás provedl po všech zdejších památkách. Byla s ním legrace a zábava. Hledali jsme hady na vstupních portálech, zkamenělé hlavonožce v kamenech před kostelem, detaily obrazů, dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o tomto místě i o lidech, kteří tu žili. Pan průvodce vyprávěl i o jeskyních, které s ním navštívíme v červnu. Zvlášť kluci se na ně už těší. Byla zima a lezavo, místo cesty přes Kodu do Srbska jsme zvolili ústup do tepla a kratší cestu zpět do Berouna. Na nádraží jsme měli chvilku času na zahřátí a na horkou čokoládu. Ve vlaku nás pak čekaly pracovní listy a křížovka, a než jsme se nadáli, byli jsme v Praze.

Rozloučili jsme se s našimi kamarády, na které tu už čekali rodiče, přeběhli na Masarykovo nádraží a v šest hodin večer jsme zakončili naši druhou letošní výpravu doma v Roztokách. 

Poutníci z kroužku Putování

Zlatá vidlička

Dne 20. 11. 2015 se žákyně 9. tříd zúčastnily soutěže Zlatá vidlička, která se konala v Praze ve Střední škole hotelnictví a gastronomie International. Soutěžilo se v těchto gastronomických dovednostech: poznávací kvíz (znalost exotického ovoce a koření), soutěže na čas v oblékání pracovního oděvu a úpravě stolu (ubrousková metoda), otevírání a rozlévání nápojů, přípravě studeného banketu. Naše děvčata se umístila na pěkném 5. místě. Účast v soutěži byla pro některé z nich i odrazovým můstkem ve výběru budoucího povolání. Soutěž i celý den jsme si s děvčaty příjemně užily. 

Jitka Kejmarová a děvčata z 9. tříd

První výlet 6. A

Na náš první výlet jsme vyjeli 13. 11. v pátek. Vyrazili jsme, protože paní učitelka chtěla, abychom se skamarádili. Z Roztok naše třída jela na Letnou. Na Letné nám paní učitelka připravila různé společenské hry. Za každou disciplínu dostaly jednotlivé týmy body a pak byl vyhlášen vítěz. Z Letné jsme jeli tramvají na Smíchov do kina. Paní učitelka nám dala rozchod na 45 minut, abychom se najedli. Za chvíli po jídle se sešli všichni a šlo se do kina. Film se jmenoval Husí kůže. Film se mi moc líbil. Po filmu následoval odjezd domů. Myslím, že výlet se vydařil. 

Jakub Záhoř
žák 6. A

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.