Školní okénko

Vážení rodiče, vítejte u našeho novoročního Školního okénka, vítejte v rubrice, ve které se můžete dozvědět, jak a čím právě naše škola žije.

Konec prosince byl samozřejmě ve znamení vánoční atmosféry, takže jsme uspořádali nejen vánoční jarmark žákovských výrobků spojený se Dnem otevřených dveří, ale i vánoční besídky, exkurze za betlémy a tradiční "zpívání koled na schodech" v poslední školní den roku 2015.

S novým rokem si každý z nás dává různá předsevzetí, jak to v tom nadcházejícím roce bude mnohem lepší, tak doufám, že po Vánocích nejsme nabiti jen cukrovím, ale i nějakými těmi znalostmi z loňska. Tak s chutí do toho, půl je hotovo! Příjemné počtení a hodně štěstí, elánu a úspěchů v novém roce 2016 Vám všem za celý pedagogický sbor přeje

Věra Zelenková

Mobilní planetárium ve 2. třídách

Před několika týdny, už poněkolikáté, k nám do školy zavítalo Mobilní planetárium se svým programem pro děti. Vzhledem k tomu, že kapacita dětí, které se mohou jednoho promítání zúčastnit, je omezená, jednotlivé třídy se vystřídaly během dopoledne. Programy, které planetárium nabízí, jsou různé. My jsme si tentokrát vybrali "Astronomii pro děti". Hravou a zábavnou formou se děti seznámily s planetami sluneční soustavy, dozvěděly se, jak jsou velké, jaký povrch je tvoří, jak jsou vzdáleny od Země, zda by na nich mohl existovat život. Vedle planet sluneční soustavy se dozvěděly spoustu informací také o Slunci a Měsíci. V závěru pořadu si děti ještě povídaly s lektorem a dozvěděly se mnoho dalších informací, které jsou s vesmírem spojené. Návštěva mobilního planetária se všem líbila, všichni se už těšíme na další pořady.

Žáci 2. ročníků


Výlet za Vánoci

Koncem listopadu jsme navštívili staročeskou stodolu nedaleko Dobříše. Čekalo nás zde povídání o Vánocích, potkali jsme čerta a nakonec jsme si udělali ozdobu na vánoční stromeček.

2. A a 3. B

Drážďany 2015

Dne 18. 12. ráno vyrazil z Roztok malý autobus směrem na Drážďany. Ve složení - tři pedagožky a 35 dětí z druhého stupně, které se učí němčinu, jsme si udělali výlet do krásného, nazdobeného předvánočního města. Na počasí jsme měli opravdu štěstí, město bylo zalité sluncem a užívali jsme si procházku po památkách i po trzích.

Prošli jsme barokní palác Zwinger, zhlédli staré mistry v galerii výtvarného umění, kde jsme viděli impozantní Sixtinskou madonu a mnoho dalších krásných pláten od věhlasných mistrů. Pokračovali jsme kolem státní opery Semperoper a přes terasy nad řekou Labe až k buclatému baroknímu kostelu Frauenkirche, kde jsme si udělali zastávku a spočinuli na chvíli v kostele. Už před výletem, pak i v autobuse a při procházkách městem, jsme si řekli mnoho o historii města, o té dávné i nedávné, a děti měly možnost vidět obrázky Drážďan po bombardování v roce 1945, upřímně obdivovaly lidskou vůli vybudovat město znovu, a tak krásné.

Samozřejmě nás lákaly trhy, rozešli jsme se po nich, aby si každý nakoupil a prohlédl všechno, po čem toužil a na co mu eura stačila. Před výletem jsme také trénovali slovíčka, která by se mohla hodit. Děti je poté uplatnily a měly ze své samostatnosti v Německu velkou radost. V autobuse nám pak sdělovaly, která slova použily a kde.

Večer jsme se v pořádku, unavení, ale šťastní vrátili do Roztok. Tak zase příští rok vyrazíme, a dost možná do jiného německého města, ať poznáme i jiná místa.

Za výletníky a pedagožky

Petra Zwinz

Školní družina v roce 2015/2016

Od začátku školního roku jsme stihli celou řadu věcí. Sotva jsme se skamarádili s novými žáky, už nám oddělení v družině zdobili pestrobarevní draci a zvířátka z kaštanů, které jsme nasbírali různě v Roztokách. A nejen to! K podzimu patří halloweenské masky. K těm našim, jež jsme si vyrobili, přibyly i ty od starších žáků, kteří nás v nich přišli s pěkným rámusem postrašit.

V listopadu jsme jeli na výlet do Beckilandu, kde jsme si užili moře zábavy. Také jsme uspořádali tvořivé medové odpoledne, kde jsme se dověděli mnoho nového o včelkách a mohli jsme své výrobky dokonce ochutnat - a jaké byly!

Ani letos nás nezapomněl navštívit Mikuláš se svými pomocníky - ale nebojte, žádný kamarád nám neubyl, protože děti byly hodné a návštěvníkům zazpívaly, takže s čertem nikdo do pekla odejít nemusel. No a na co už se celá družina potom těšila nejvíce? Na tradiční vánoční jarmark a besídku! Nadšeně jsme vyráběli nejrůznější dárečky, které jsme na jarmarku prodávali. A pak už jen to čekání na Ježíška, kterému děti napsaly spoustu krásných dopisů.

A jak celkově trávíme v družině čas a co nás nejvíce baví? Tak například: "V družině mě baví kreslit. Baví mě omalovávat." (Maruška J.) "Bavilo mě vystřihovat vločky a vyrábět věci na vánoční jarmark." (Kačka F.) "Baví mě na zahradě hrát na babu." (Ríša R.)  •

Do nového roku 2016 vše nejlepší přeje

Kolektiv dětí a vychovatelek ze ŠD

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.