Školní okénko

Vážení rodiče, únorový měsíc čítající jarní prázdniny uběhl rychle jako voda a dění ve škole svištělo jako vítr, který nám koncem února převrhl pár květináčů, odnesl pár lehčích věcí ze zahrady a popoháněl i děti, které, nemít tašky jako zátěž na zádech, by byly odváty možná až do nějaké pražské školy. Ale jsme rádi, že odolaly, a tím pádem se mohly "v pohodě" zúčastnit mnoha výletů či akcí a hlavně reprezentovat naši školu na okresních olympiádách. Přiblížení únorových vzdělávacích programů jako "Hravá chemie pro I. stupeň" a preventivní program Radka Bangy (ano, toho zpěváka) na Vás bude čekat v příštím čísle. Dnes by se už nevešly.

Hezké počtení přeje

Věra Zelenková

Čechova stodola

Vysvědčení v jitrnici

Dne 28. 1. 2016 jsme se zúčastnili masopustniho veselí v Čechově stodole. Seznámili jsme se s masopustními zvyky a zažili jsme pravou atmosféru dávných vesnických veselic. Nakonec jsme dostali dvě vysvědčení. Jedno bylo schované v jitrnici a to druhé bylo opravdové.

Žáci 2. A a 3. B

Lednové putování na Loretu

Jako obvykle jsme se sešli na nádraží a vlakem dojeli do Podbaby. Protože mrzlo, popojeli jsme kousek tramvají a z Hradčanské vyrazili po svých na Pražský hrad. Na Hradě jsme uvítali kamarády pražské poutníky a společně navštívili obrazárnu a hledali tři krále na obrazech. Ještě několikrát jsme krále potkali, třeba v katedrále nebo ve Zlaté uličce. Také jsme si prohlíželi výstavu o chrličích, která byla velice zajímavá, protože jsme je konečně viděli zblízka. Loni, když jsme byli na Zelený čtvrtek na Hradě, právě pršelo, a teď jsme vzpomínali na boj o deštník a o místo pod chrličem a na to, jak to bubnovalo. Začalo nám kručet v břiše, blížilo se totiž poledne, a tak jsme stopovali Marcela až do kláštera, kde jsme společně vařili novoroční oběd, hráli hry a luštili tajenku. Ve dvě hodiny odpoledne jsme obešli klášter a navštívili tři krále na Loretě, nejkrásnější barokní jesličky v Praze. Pak nás ještě čekala buchta a čaj, pracovní listy, úklid a rozloučení s bratry kapucíny. Z Lorety jsme odcházeli, když se zrovna rozezněla zvonkohra a rozsněžilo se. Bylo to pěkné rozloučení. Klouzali jsme se z Hradu dolů do Podbaby na vlak. Naštěstí nám neujel.

Poutníci z kroužku Putování

Školní ples 2016

Všichni, kdo na něm byli, mi jistě dají za pravdu, že se ples velmi povedl a že jsme si krásně zatančili. Byli jsme napnutí u tomboly a spokojení u baru Roztocké vinotéky, pípy restaurace Na Vrškách a zcela jistě u výborného guláše z kuchyně ZŠ Roztoky.

V sále, v barvách žluto-oranžovo-fialových, jsme vířili do druhé hodiny ranní. O předtančení se postarali i žáci ZŠ. Skupina děvčat z 8. třídy, mile sladěná do červené, tančila na velmi pěknou choreografii a Jára Maňo, žák 7. třídy, s partnerkou nám předvedli úžasný závodní rokenrol. Všichni museli uznat, že medaile ze soutěží si víc než zaslouží. I pozvaná skupina Dance 4 You předvedla velmi zajímavou sestavu. Děkujeme všem. Před půlnocí nás ještě potěšilo taneční překvapení dámské taneční skupiny paní Kořínkové z Úholiček, moc vám to slušelo. Všichni ze zmíněných si vytančili ohlušující potlesk.

Tombola, lákadlo mnoha plesů, dá se říci zlatý hřeb večera, byla letos opravdu bohatá a pestrá. Divočák, kterého nám velkoryse a už tradičně věnoval pan Laštovka, se pěkně vyjímal a byl tak velký, že ho žádný „Bivoj“ neunesl, a že se jich o to pár snažilo. Velké množství dalších cen udělalo mnoha plesajícím radost. Ze srdce ráda bych za ZŠ poděkovala všem sponzorům, v plesovém sále jsme na vás rozhodně nezapomněli. Pomohli jste nám vytvořit milou, plesavou a hravou atmosféru a rozesmát mnohé výherce. A vy, kteří jste nevyhráli, zkuste to prosím příští rok.

Tak 5. školní ples je za námi, byl podařený, přátelský a barevný, známé tváře všude kolem. Jsme rádi, že nám zachováváte přízeň, však se snažíme pro vás a prosíme, přijďte příští rok zas.

Děkujeme sponzorům: Paspartování a rámování Chvojková, Gastroplus, s. r. o., Euroclean, s. r. o., Růžičková textil, Jan Novotný, Restaurace u Koruny, Město Roztoky, Garant food service, Vlasové studio Eva Uvarovová, EVS, s. r. o., Rosič Roztoky, Řeznictví U Kapitána, Hotel Internacionál Praha, Alfagraf, spol. s. r. o., Kavárna Kofííí, Hotel Academic, Lékárna Tyršovo nám., Dary přírody Tyršovo náměstí, Orbis food, fa. Podlahy, s. r. o., Manželé Roškotovi, Outlet Stopka, Café del Rio, Hydrolink, Lékárna - Roztoky Masarykova, Akvaristika - Jiřina Jiráková, Vinotéka Roztoky, Papírnictví Cyrani, Bonus GastroService, s. r. o., NIki'sfashion, Eiffel café, Kadeřnický salon No. 1, Železářství Gotschalk a Holeček, Restaurace - Zámecká pizzerie, Květiny Lidická, Restaurace Na Vrškách.

Za pedagogický sbor ZŠ a nadšené tanečníky amatéry 

Mgr. Petra Zwinz

Olympiáda z anglického jazyka

Olympiáda z anglického jazyka se konala 9. 2. 2016 a zúčastnily se jí děti ze šestých, sedmých, osmých a devátých tříd. Děti zde zhodnotily své vědomosti ve třech zkouškách - v písemném testu, který je časově limitován, v poslechovém testu a posléze v ústním rozhovoru se dvěma zkoušejícími. Olympiáda z anglického jazyka má v naší škole již tradici a děti, které uspějí nejlépe, postupují dále, do okresního a poté do krajského kola.

Olympiáda je pro děti prestižní záležitost, vybráni jsou ti nejlepší a odměna je samozřejmostí. Už samotná účast na Olympiádě je úspěchem a motivací, proto se děti velmi snaží a připravují se dlouho dopředu.

Je radost pracovat s tolika šikovnými dětmi, je radost rozvíjet talent a podporovat ho. Olympiáda je tedy odměnou nejen dětem, ale i nám, pedagogům. Můžeme být právem pyšní, když vidíme výsledky jejich, ale i naší dlouholeté práce naskrz ročníky.

V okresním kole se naše děti umístily hezky. Za 6. a 7. třídu z 23 účastníků byla Daniela Krásná na 9. místě. Za 8. a 9. třídu se Roman Ďuriš umístil 21. a Eliška Panen-ková obsadila 5. místo.

Za organizační team vyučující AJ II. stupně

Olympiáda v českém jazyce

Školní kolo Olympiády v českém jazyce, které je určeno jen vynikajícím žákům z 8. a 9. tříd, proběhlo již v prosinci a diplomy za 1. až 3. místo obdržely v daném pořadí tyto žákyně: Štěpánková Ema, Panenková Eliška a Maršová Viktorie. V okresním kole, které se konalo dne 8. 2. tradičně v Dolních Břežanech, obsadila z 31 soutěžících Eliška Panenková (8. B)  krásné 8. místo (první místo jí uniklo jen o 4 body) a Ema Štěpánková (9. B) skončila 14. se ztrátou 5,5 bodu na prvního. Moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích či přijímacích testech na střední školy.

Věra Zelenková

Olympiáda v matematice

Okresní kolo matematické olympiády se konalo 19. ledna jako vždy v Černošicích. V kategorii 9. tříd zde obsadila nádherné 2. místo Tereza Buchtová z 9. A. V kategorii 5. tříd obsadila z 65 soutěžících "malých matematiků" 4.-9. místo Eliška Šantorová (5. C) a na 10.-15. příčce stanul Filip Oštádal (5. A). Všem gratulujeme a přejeme radost z počítání.

Jana Marešová

Školní jídelna při ZŠ, ul. 17. listopadu 711, Roztoky hledá na částečný úvazek pomocnou sílu do kuchyně. Praxe vítána. Životopisy prosím zasílejte na: michaela.labutova@zsroztoky.cz nebo volejte na tel. 797 979 107. Nástup od 1. 3. 2016.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková
Školní okénko | Věra Zelenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.