Skvělý koncert na nádvoří zámku

Před svým odletem do Japonska si 19. června 2016 "naladil" své nástroje báječným koncertem na nádvoří roztockého zámku Filharmonický komorní orchestr.

Tato komorní sestava špičkových hráčů České filharmonie koncertovala v Roztokách již poněkolikáté, a vždy šlo o velmi atraktivní hudební zážitek. Kromě vysoké profesionality interpretů je v jejich projevu zjevná i velká chuť zahrát si něco v "přátelské sestavě", mimo rámec velkého filharmonického orchestru. Tentokrát byly na programu skladby J. S. Bacha, A. Corelliho a B. Bartóka. Akustika na nádvoří je velmi dobrá a dojem příliš nenarušily ani občasné přelety letadel. Jako větší hrozba se ukázala hrozící dešťová mračna, neúprosně se blížící k Roztokám (některé dámy sledovaly postup fronty na internetu pomocí svých chytrých telefonů). Protože vlhko je největším nepřítelem dřevěných hudebních nástrojů, orchestr v závěrečných Rumunských lidových tancích B. Bartóka nasadil velmi ostré tempo, rychleji se snad tato skladba ani zahrát nedá ... ale stihlo se to.

Extra svižné provedení mělo svůj půvab a kouzlo nechtěného, což posluchači odměnili mohutným potleskem, zatímco probíhala urychlená evakuace nástrojů do bezpečí šatny.

Na další roztocký koncert tohoto komorního tělesa se můžeme těšit opět v září.

Stanislav Boloňský

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.