Slovo starosty

Září se v Roztokách již tradičně nese ve znamení kultury a zajímavých akcí. Největší událostí byly bezesporu Slavnosti pravého a levého břehu, ze kterých přinášíme fotoreportáž na dalších stránkách tohoto vydání Odrazu. Dále to byl koncert a den dětí u sokolovny, taneční zábava a dětský bazárek U Šraněk, jiřinkové slavnosti, řemeslnické trhy Festero, loď Tajemství bratří Formanů, taneční vystoupení a divadlo Na Růžku či sportovní sokolení. Všem organizátorům patří poděkování, protože téměř každý víkendový den jsme v Roztokách mohli vyrazit za kulturou či zábavou.

Městský úřad a zdravotní a sociální komise uspořádala první ročník Dne dětí a seniorů. Cílem akce bylo setkání občanů všech generací. Děti si užily zábavné soutěže a hry se seniory, hašení „požáru“ s roztockými dobrovolnými hasiči, skákací hrad, malování obličejů, krmení zvířátek a další atrakce.


Senioři se mohli dovědět, jaké služby pro ně v Roztokách nabízíme. Díky záchranářům jsme si mohli prohlédnout jejich nejmodernější techniku a také jsme si mohli nechat změřit tlak, tep a glykémii. Všem, kteří se na tomto báječném dni podíleli, velmi děkuji. V první řadě ovšem musím poděkovat hlavní organizátorce Marii Šlancarové.

Dobrou zprávou pro děti a jejich rodiče je také rozšíření dětského hřiště u žalovské školy. To se podařilo díky grantu od Letiště Václava Havla Praha. Do tohoto rozšíření byla zapojena i veřejnost. Poděkování patří paní architektce Matějkové a manželům Ratiborským. Věřím, že se dětem bude na tomto hřišti líbit ještě víc než doposud a že si zde užijí spousty zábavy a sportovního vyžití.

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Den dětí a seniorů v Roztokách | Marie Šlancarová
SPCCH Roztoky v roce 2017 | Vladimíra Drdová
Gratulace z Husova sboru | Helena Kantorová
Pozvání z Husova sboru CČSH | Jarmila Kučerová
Setkání s jubilanty | Tomáš Novotný

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.