Slovo starosty

První přímou volbu prezidenta máme za sebou.

V Roztokách jednoznačně v obou kolech vyhrál Karel Schwarzenberg a volební účast byla výrazně vyšší než celorepublikový průměr. Každému za to moc děkuji. Jsem na Vás, na roztocké voliče, hrdý. Celkově ovšem v prezidentských volbách s poměrně jednoznačným náskokem zvítězil Miloš Zeman.

Původně jsem nebyl zastáncem přímé volby prezidenta, ale její průběh mě zcela přesvědčil o tom, že tato forma je ta nejlepší. To, jakým způsobem se do vybírání hlavy státu zapojila naprostá většina lidí, budiž tomu důkazem. Není snad nikdo, kdo by se o volbě prezidenta nebavil s rodinou, se známými a kamarády či v práci. A to je to nejdůležitější, to, co je neocenitelné, to, co díky zájmu lidí rozvíjí naší mladou demokracii.

Druhé kolo, tedy souboj pouhých dvou kandidátů, bohužel zároveň republiku rozdělil. Bylo to poprvé a nejsme na to zatím zvyklí. Už s příští volbou prezidenta budeme zkušenější. Nyní máme prezidenta zvoleného a výsledky je potřeba respektovat, ač třeba nevyhrál ten náš kandidát, protože republika nemá být názorově a lidsky rozdělena.

Jsme v půlce školního roku a rád bych Vás informoval o vývoji kolem roztockých mateřských škol. V listopadovém čísle Odrazu jsem psal, že bych rád zefektivnil systém fungování školek především s ohledem na přijímací řízení a letní provoz. Diskuse se tím rozpoutala a zapojily se do ní i ředitelky našich školek, což je velmi dobře.

V příštích týdnech bude hotový první koncept těchto změn, který budeme dále intenzivně diskutovat. Na základních principech jsme se dokázali dohodnout v nové koaliční smlouvě následovně: „Koalice bude urychleně hledat systémové řešení fungování roztockých mateřských škol tak, aby bylo zajištěno společné přijímací řízení, zefektivnění výběru školného a průběžný letní provoz.“ Vzhledem k tomu, že již za měsíc musí proběhnout přijímací řízení (podrobné informace naleznete dále v Odraze), není možné, abychom výše zmíněné změny zohlednili již nyní. Věřím, že již za rok bude fungovat nový systém. Doufám také, že tyto případné změny nevyvolají mezi námi a především mezi rodiči dětí nepatřičnou nevraživost a že raději budeme společně hledat ten nejlepší model jak pro rodiče, tak především pro naše děti. Rád bych Vás také již přesněji informoval o časových možnostech otevření nové třídy mateřské školky v bývalém Lexiku na Lidické. Vzhledem k poměrně přísným hygienickým a provozním předpisům je nezbytné zde učinit několik úprav, z nichž ne všechny jsou úplně jednoduché. Zároveň je zapotřebí absolvovat úřednické a schvalovací martyrium. Asi by navíc nemělo úplně logiku otevírat novou školku pár týdnů či dnů před začátkem prázdnin. Proto prosím počítejte s tím, že tato nová třída bude otevřena od září tohoto roku.

Měli byste zájem se mě na cokoliv zeptat, ale nemáte čas či se Vám nechce „obtěžovat“ s nějakou drobností? Neváhejte a přijďte mi říct svůj názor nebo se mě přijďte na cokoliv zeptat. Ve čtvrtek 28. 2. se od 19 h v restauraci Tropic uskuteční první setkání Pivo se starostou. Takováto setkání se dle Vašeho zájmu budou konat každý měsíc vždy v jiné restauraci v Roztokách i v Žalově.

Těším se na setkání s Vámi.

S přáním všeho dobrého

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Slovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob
Tak jsme zvolili prezidenta... | Ladislav Kantor
Slovo starosty | Jan Jakob

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.